Bakan, dayakçı müfettişin peşine düştü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TRT spikeri eşini ve halasını dövmekle suçlanan Başbakanlık müfettişi Eyüp Özgüç hakkında başlatılan soruşturmaya müdahil olacak.

11.05.2012 - 10:35

Bakan, dayakçı müfettişin peşine düştü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TRT spikeri Serra Karaçam’ın, Başbakanlık müfettişi olan eşi Eyüp Özgüç’ten dayak yemesi olayını takip ettiklerini söyledi.

Eşini dövmekle suçlanan şüphelinin Başbakanlık müfettişi olmasının süreci nasıl etkileyeceği sorusunu yanıtlayan Bakan Şahin, "Şiddeti uygulayan kişinin nerede çalıştığı, isminin ne olduğu hiç önemli değil. O yasanın gereği herkes için yapılacak, herkesin bu yasanın uygulanması konusunda da güçbirliği içinde yoluna devam etmesi gerekiyor" diye konuştu.

Sürecin yakın takipçisi olacaklarını vurgulayan Şahin, mağdur TRT spikeri Serra Karaçam'a verecekleri desteği de şöyle ifade etti: "Adli soruşturma başladı. Biz bakanlık olarak artık müdahil oluyoruz, mahkeme süreçlerine giriyoruz, kendi hukukçularımız mağdurun yanında yer alıyor, müdafaa ediyor. O yüzden biz bakanlık olarak, çocuk ve kadın konusunda tarafız."

SPİKERE DEVLET KORUMASI
Başbakanlık müfettişi Eyüp Özgüç, TRT spikeri eşi Serra Karaçam ile eşinin halası Neşe Han’ı döverek hastanelik etti. Karaçam’ın şikayeti üzerine Üsküdar 3’üncü Aile Mahkemesi, Özgüç’e 6 ay süreyle evden uzaklaştırılma ve spikere koruma verdi.

Üsküdar’daki evindeki hizmetçilerin kapıyı geç açmasına sinirlenen Özgüç kapıyı kırarak içeri girdi ve eşi ile kavga etmeye devam etti. İddiaya göre Özgüç eşini bu sırada darp etti. Gürültüler üzerine, üst katta yaşayan ve eski bir milletvekili olan babasını ziyarete gelen hala Neşe Han, Eyüp Özgüç’e, “Ne oluyor, ne bu kavga” diye sordu. Ancak yumruklandı. Aldığı darbelerle yere yığılan Han bayıldı. Halasını kanlar içinde gören Karaçam ise polisi ve ambulansı aradı. Han hastaneye kaldırıldı. Han, aldığı darbeler sonucu sol kolunda birden çok kırık olması nedeniyle ameliyata alındı. Han’ın kafasında ve vücudunun çeşitli yerlerinde çok sayıda morluklar ve yırtıklar bulunduğu belirlendi. Polise, halası Han’ı eşinin dövdüğünü söyleyen Serra Karaçam ise, kendisinin de can güvenliğinin olmadığını belirterek şikayetçi oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...