Bakan Soylu: Cinayet olaylarının fikri altyapısı dizi ve filmlerden

İçişleri Bakanı Soylu, son dönemdeki şiddet olaylarıyla ilgili medyaya tepki gösterdi, televizyon ve dizilerin bir çok cinayet için fikri altyapı oluşturduğunu ifade etti.

Anadolu Ajansı 06.12.2019 - 10:53

Bakan Soylu: Cinayet olaylarının fikri altyapısı dizi ve filmlerden

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya'da 112 Acil Çağrı Merkezi Personeli Hizmet İçi Eğitim Programı'nda konuştu.

Son dönemdeki, kadınlara yönelik başta olmak üzere, şiddet olaylarına değinen Soylu, "Yeni iletişim, yaygın medya unsurlarıyla insanlardaki bir şeyleri kazanma hırsının artması veya topluma verilen yanlış mesajlar, gelişi güzel yapılan yayınlar, suçlu profilini değiştiriyor" dedi.

Soylu, "Günlük hayatta şahit olduğumuz pek çok cinayet hadisesinin aynısını yıllardan beri televizyon filmlerinde, dizilerde izliyorduk. Birilerini bir şekilde etkilediğini, yönlendirdiğini, onlardan akıl aldığını, bir fikri altyapı oluşturduğunu, kim inkar edebilir? Bunun üstüne bir de teknolojik yeniliklerin açtığı kaza ve suç alanları ekleniyor" diye konuştu.

Bölücü terör örgütüyle mücadeleye de değinen Soylu, Ağrı'da sabah saatlerinden bu yana yrütülen operasyon yürütüldüğü söyledi.

Bakan, "Başka bir yerden aldığımız bilgiyi değerlendirerek emniyet ile Jandarma Komutanlığımızın düzenlediği operasyonla 3 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Bunların hepsi kendine ait oluşturulan hakikaten gelişmiş takip yöntemleri, izleme yöntemleri, en önemlisi de analiz yöntemleriyle gerçekleşmektedir" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...