Bakan Ziya Selçuk: 15 Şubat'tan itibaren  yüksek bir kapasiteyle açılması için kararlılığımız var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var."

20.01.2021 - 15:19

Bakan Ziya Selçuk: 15 Şubat'tan itibaren  yüksek bir kapasiteyle açılması için kararlılığımız var

Son dakika haberi! 

Yüz yüze eğitime geri dönülmesi için 15 Şubat bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca öğrenci ve ailenin merakla beklediği,, okullar ne zaman açılacak? sorusuna yanıt verdi.

"Bu sorunun bir kısmı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun uygulama takvimiyle alakalı bir konu, bir kısmı da Milli Eğitim Bakanlığının alması gereken tedbirlerle ilgili. 15 Şubat’tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var. Bunu da ilgili tüm kuruluşlarla ve ortamlarda paylaşıyoruz, paylaşacağız."

Bakan Selçuk kısa süre önce" okulları kademeli olarak açmak gibi farklı senaryolarımız var" demişti .

Son açıklamasındaki " daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerekiyor" ifadesi dikkat çekti .

Son karar salgının seyri ve bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda verilecek .


Pandeminin yarattığı sıkıntıları azaltmak için, özel okullarda KDV yüzde 8'den yüzde1'e indirilmişti.

Ankara'da ekonomi muhabirleri derneği yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Bakan Selçuk Bakan Selçuk, bu indirimin devamı konusunda görüş bildirdiklerini de açıkladı.


"Başta özel öğretim kurumlarımızdaki evlatlarımızın eğitim süreçlerinin devamlılığı, öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın istihdam koşulları açısından buradaki finansal durum da kritik önem taşımaktadır. Hazine ve Maliye Bakanlığımıza geçtiğimiz dönem sağlanan bu vergi kolaylığının bu dönem de sağlanması yönünde tavsiye görüşümüzü bildirdik."

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...