Bakanlığa yürüyen Eğitim-Sen’lilere müdahale

Toplu sözleşme taleplerini iletmek üzere Milli Eğitim Bakanlığına yürümek isteyen Eğitim-Sen grubuna polis izin vermedi. Polis, yürümeye çalışan gruba su ve biber gazıyla müdahale etti.

Eğitim-Sen üyeleri Danıştay'ın ön tarafında bulunan Zafer Parkı'nda toplandı.

Yürüyüş yapan birkaç grubun birleşmesinin ardından sendikacılar, istek ve tepkilerini dile getiren sloganlar attı. Daha sonra topluluk Atatürk Bulvarı üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'na yürümek istedi.

Burada polis tarafından barikat kurularak, gruba İzmir Caddesi'nden bakanlığa yürüyebilecekleri iletildi. Ancak grup alkışlı protestolar ve sloganlarla polis anonsuna karşılık verdi.

Bir süre burada bekleyen sendika üyeleri daha sonra polis barikatını geçmek istedi. Bir grup da Atatürk Bulvarı'ndan yola çıkarak ilerlemeye çalıştı.

Bu sırada polis tarafından önce su sıkılan grup, ardından biber gazı ve gaz bombasıyla engellendi.

Sendika üyelerinden bazıları gazdan etkilenerek fenalık geçirirken, rahatsızlananlar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Gruba müdahaleyi cep telefonuyla görüntülemek Star TV muhabiri Fatma Çözen'i bazı polisler engellemek istedi. Bu sırada yaşanan arbedede Çözen, cop darbeleri aldı.

Bir süre bekledikten sonra sloganlar atmaya başlayan Eğitim Sen'liler, gruplar halinde Atatürk Bulvarı ve İzmir Caddesi'ni kullanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na doğru yürüyüşe geçti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...