'Başbakan talebimi karşıladı'

Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan ile aralarındaki fikir ayrılığı konusuna"Ben bir TV kanalında talebimi ilettim, o talebimi karşıladı" dedi. Arınç, 1.5 yıl sonra siyaseti bırakacağını da söyledi.

22.11.2013 - 22:45

'Başbakan talebimi karşıladı'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Erdoğan ile fikir ayrılığı konusunda "Ben bir TV kanalında talepte bulundum, o benim talebimi karşıladı" dedi.

ABD'deki temaslarını sürdüren Arınç, Carnegie Endowment for International Peace adlı düşünce kuruluşundaki bir konferansta konuştu.

Konferansta Arınç'a Başbakan Erdoğan ile ilgili öğrenci yurtları konusunda düştükleri fikir ayrılığı soruldu.

Erdoğan ile uzun yıllardır birlikte siyaset yaptıklarını hatırlatan Arınç, şunları kaydetti:

"Son yaşadığımız olayda, ben bir konuda hükümet sözcüsü olarak ifade ettiğim meseleyi, Sayın Başbakan farklı bir şekilde ortaya koydu. Bu ikimizin arasında hoş olmayan bir durum meydana getirdi.

Ben de kendisinden açıklama talep ettim. Yani bu bakan olmanın ötesinde benim birey olarak hakkımdır, benim de bir kişiliğim, onurum, toplum içinde saygınlığım, itibarım var, onun benden daha fazla var ama ben kendime bakıyorum.

Yani benim söylediğim sözlerin doğru olması gerekir, insanlar böyle inanmalı. Bu konuda ben samimi olarak bir TV kanalında talepte bulundum, o benim talebimi karşıladı. Nasıl karşıladığı, ne yaptığımız bırakın bizde kalsın. Şu anda görevime devam ediyorum.

Bu tür şeyler geçmişte yaşanmıştır, bundan sonra da yaşanabilir. Her konuda birbirimizin kopyası olacak bir çabanın içerisine hiçbir zaman girmeyiz, giremeyeceğiz."

'1.5 YIL SONRA SİYASETİ BIRAKIYORUM'
Bülent Arınç, siyaset hayatının geleceğine ilişkin bilgi de verdi.

"11 yıldır iktidarda bulunan 1 partinin şüphesiz yıpranması mümkündür. Yüz eskimesi derler, her gün kaymaklı baklava yenmez" diyen Arınç, 1.5 yıl sonra siyaseti bırakacağını söyledi.

BIDEN İLE GÖRÜŞTÜ
Bülent Arınç, Amerika'daki resmi temasları kapsamında ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile görüştü.

Beyaz Saray'da yapılan görüşmede Biden, Arınç'ı odasının kapısında karşıladı. İki liderin görüşmesi yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü.

Görüşmede, Türkiye-ABD ilişkileri ile bölgesel konuların ele alındığı belirtildi. Görüşme sonrası TRT'ye değerlendirmelerde bulunan Arınç, Heybeliada Ruhban Okulu'nun görüşmede gündeme geldiğini anlattı.

Arınç, "Hükümetimizin çalışmalarını başarılı bulduklarını ifade ettiler. Özellikle farklı inanç gruplarına yönelik düzenlemelerimiz konusunda menuniyetini dile getirdi. Heybeliada konusunda da olumlu bir sonuca ulaşılmasını arzu ettiklerini ifade ettiler" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...