Başbakan Yıldırım: Bizim çatımızı millet çatmıştır

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Ankara Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu. Yıldırım, "Başkaları çatısız kalmış olabilir ama AK Parti en sağlam çatıyla seçime gidiyor. Bizim çatımızı millet çatmıştır" dedi.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 05.05.2018 - 12:43

Başbakan Yıldırım: Bizim çatımızı millet çatmıştır

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali  Yıldırım, "'nin dağ gibi sorunlarını dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Darbecilere, kumpasçılara, vesayetçilere fırsat vermedik" dedi.

Başbakan Binali  Yıldırım, AK Parti Kadın Kolları İl Kongresi'nde konuştu.

AK Parti teşkilatının 10 milyonun üzerinde üyeye sahip olduğunu belirten Yıldırım, "Hiçbir zaman millete rağmen, milleti yok sayarak siyaset yapmadık. Milletin gücünün üzerinde güç tanımayan AK Parti, Türkiye'nin değil dünyanın en güçlü siyasi hareketidir" dedi.

'AK Kadınlar'ın çalışmalarına değinen Yıldırım, "AK Parti Türkiye'nin aklı, ruhu, vicdanı olduysa, 16 yıldır Türkiye'nin önünü açan hedefleri ortaya koyduysa, bunda 'AK Kadınlar'ın emeği unutulamaz. 16 yıldır her türlü ayrımcılığın yaralarını sarmak için durmaksızın çalışıyoruz. Kadınlarımızın fikirlerinin, emeklerinin Türkiye için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Siyasete yön verirken bu gerçeği hiç unutmadık." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, devlette çalışan memurların, kamu görevlilerinin yüzde 40'ının kadınlardan oluştuğunu söyleyerek, savcıların yüzde 31'inin, avukatların yüzde 43'ünün, üniversite hocalarının yüzde 50'sinin kadınlardan oluştuğunu söyledi.

Yıldırım, AK Parti'nin, kız çocuklarının okullaşma oranını yüzde 42'den yüzde 82'ye çıkardığını belirterek, "Bugün üniversitede okuyan kızlarımızın sayısı erkek öğrencilerimizin sayısından daha fazla. Bu bizim için büyük mutluluk" dedi.

"BİZİM ÇATIMIZI MİLLET ÇATMIŞTIR"

Başbakan Yıldırım, "Başkaları çatısız kalmış olabilir ama AK Parti, en sağlam çatıyla seçime gidiyor. Bizim çatımızı millet çatmıştır." ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...