CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, bazı ilçe belediye başkan adayları, milletvekilleri ve parti yöneticileriyle Ankara'da şehir turu yaptı.

Parti otobüsüyle Genel Merkez önünden hareket eden Baykal, Çankaya, Mamak ve Altındağ ilçelerinde dolaştı.

Otobüsten vatandaşları selamlayan Baykal, bazı yerlerde inerek, vatandaşlarla sohbet etti. Baykal, Tuzluçayır ve Altındağ'da parti otobüsü içinden vatandaşlara hitap etti.

Daha sonra sitelere gelen Baykal, Siteler Meslek Odaları'nı ziyaret ederek, burada esnafla bir araya geldi.

İlişkili Haberler


"ANANI DA AL SANDIĞA GEL"
Baykal, Tuzluçayır'da yaptığı konuşmada, vatandaşların ilgisine teşekkür ederek, ''Öyle anlaşılıyor ki siz seçiminizi yapmışsınız, adayımız Veli Gündüz Şahin'i Mamak Belediye Başkanı, Murat Karayalçın'ı da Büyükşehir Belediye Başkanı yapmışsınız'' dedi. Bu sırada vatandaşların ''Başbakan Baykal'' diye slogan atmaları üzerine Baykal, ''Her şeyin sırası var, zamanı var'' karşılığını verdi.

Ankara'da ''Bir bahar temizliğine'' ihtiyaç olduğunu ifade eden Baykal, ''Bu yönetim 15 yıldır aynen devam ediyor. Artık kokular rahatsız etmeye başladı. Temizleyip, yıkamanın zamanı geldi. Şöyle temiz, taze bir başlangıç yapalım'' diye konuştu.

Ankara'da artık değişim zamanı olduğunu belirten Baykal, bu sırada ''anamızı ağlattılar'' diye seslenen bir vatandaşa, ''Ana lafını çok kullanma, sonra 'ananı da al git' derler. Ama benim sana söyleyeceğim, ananı da al sandığa gel. Gereğini de yap'' dedi.

Baykal, Ankara'da artık ''Karayalçın belediyeciliğine'' ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, Karayalçın'ın tecrübesiyle ''kenti yeni ve aydınlık günlere'' kavuşturacağını söyledi.

"DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYOR"
Altındağ'da da parti otobüsünden vatandaşlara hitap eden Baykal, birlikte çalışarak başarıya ulaşacaklarını söyledi. Baykal, ''Aman bölünmeyelim, parçalanmayalım. Bölünürsek zayıflarız, birleşirsek güçleniriz. Siz bir arada olacaksınız. Laik, demokratik Cumhuriyet'e inanan herkes bir arada olacak. Ankara'da güzel bir belediye kurmak isteyen herkes bir arada olacak. El ele olacağız. Kimseyi dışlamadan güçlerimizi birleştireceğiz ve CHP'ye sahip çıkacağız. Bütün Türkiye'de yeni bir rüzgar esiyor. Köklü bir değişim olacak 29 Mart'ta. Bir rüzgar esiyor. Bu rüzgar yer yer fırtınaya dönüşüyor. Ankara'da Karayalçın'ın İstanbul'da Kılıçdaroğlu'nun rüzgarı esiyor. Bunun temelinde siz varsınız. Türkiye'de laik Cumhuriyet'e inanan herkes, sağcısı, solcusu hep birlikte olmalıyız. Böyle olursa Türkiye'yi kurda kuşa yem etmek isteyenlere fırsat vermeyiz'' dedi.

Vatandaşlardan yerel seçimde mutlaka oylarını kullanmalarını isteyen Baykal, ''Oy atıp bırakmak yok. Sandığın başında bekleyeceksiniz. Geçmişte çöplükten oylar çıkmıştı. İnşallah bu sefer olmaz'' diye konuştu.

SİTELER'DEKİ KONUŞMASI
Baykal, Siteler Meslek Odaları'ndaki konuşmasında ise Siteler'in Türkiye'nin üretim alanında önemli bir merkez olduğunu vurguladı.

Son dönemde izlenen yanlış politikalar nedeniyle ekonominin her alanında olduğu gibi mobilya sektöründe de önemli sıkıntılar yaşandığını ifade eden Baykal, Çin'den gelen malların yerli üretimi olumsuz etkilediğini kaydetti.

''Kendi elimizle kendi sektörümüzü tahrip ettik'' diyen Baykal, ithalatı serbest bırakmakla bir yere varılmasının mümkün olmadığını, yerli üretimin desteklenmesinin gerektiğini bildirdi.

Ekonomik krizin etkilerine de değinen Baykal, ''Bugünler gelip geçer, el ele verecek, bu yanlışlardan çıkacağız. Doğruyu bulup sahiplenip uygulayacağız. Yaklaşan seçimler, bunun vesilesi olacak'' diye konuştu.

Murat Karayalçın da Ulus ve Sitelere yönelik projeleri hakkında bilgi verdi.