Bekaroğlu: Erdoğan Demirelleşiyor

Saadet Partisi'nin İstanbul adayı Bekaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın gittikçe Demirel'e benzediğini söyleyerek "28 Şubat'ın bütünü Demirel'in bilgisi dahilindedir" dedi.

13.03.2009 - 15:44

Bekaroğlu: Erdoğan Demirelleşiyor

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bekaroğlu, Atatürk Havalimanı Turizm Taksiciler Kooperatifi'ni ziyaret etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bekaroğlu, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili "Çok önemli bir soruşturma. Sivil bir mahkeme ilk defa bir müdahaleyi yargılıyor. Bu demokrasi için büyük bir gelişme ve katkıdır. Bu, tek başına bile önemli bir şey. Askeri darbe oluşturmak için çeteler kurdular, Danıştay'ı bastılar. Bunu kim söylüyor savcının iddianamesi. Bu davayı canı gönülden destekliyorum. Siyasete müdahaleye, darbelere karşı çıkıyorum" dedi.

Bekaroğlu, "9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, '28 Şubat'ı bilseydim engellerdim' sözleri basında yer aldı, siz bu sözleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna karşılık, şu iddialarda bulundu:

"Sayın Süleyman Demirel, enteresan ve özel bir adamdır, sayın Erdoğan da giderek Demirelleşiyor diye bir kanaat taşıyorum. 28 Şubat'ın bütünü Demirel'in bilgisi dahilindedir. 28 Şubat post modern bir darbedir, Demirel de bunun içinde bulunmuştur. Refahyol hükümetine karşı bizzat organize etmiştir.

Sayın Tayyip Erdoğan ile sayın Süleyman Demirel giderek benzeşmeye başlamıştır. Erdoğan da 28 Şubat'ın mağdurudur. Anayasa'yı değiştirecek gücü olduğu halde bu konuda bir şey yapmamaktadır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...