'Ben baskı hissetmedim'

Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, 4 bakanın Yüce Divan'a gönderilmeme nedenini NTV'ye değerlendirdi. Köylü, "Arkadaşlarımız süre sınırı olmadan konuştu. 4 eski bakanı ayrı ayrı değerlendirerek oy verdik. Herkes görüşünü açıkladı ve oyunu kullandı. Biz işimizi yaptık. Ben baskı hissetmedim" dedi.

05.01.2015 - 19:02

'Ben baskı hissetmedim'

Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü 4 bakanın Yüce Divan'a gönderilmeme kararını NTV canlı yayınında değerlendirdi.

"Meclis komisyonu, Yüce Divan'a sevke gerek görmedi" diyen Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü komisyona baskı olup olmadığı yönündeki soruyu şöyle cevapladı:

"Ben şimdi detaylara çok girmeyeyim. Biz çok daha sıkınlılı oylarla karşılaştık. Bu tür olaylara alışkınız. Baskı hiç olmadı. Ben baskı hissetmedim. Biz işimizi yaptık."

'KARŞILIKLI HAVAN ATIŞI YAPTILAR"
Meclis Komisyonu görüşmelerinde gerilimli bir ortam bulunduğunu da belirten Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, "Karşılıklı taraflar birbirine havan atışı yaptılar. Biz onlara gözümüzü kulağımızı tıkadık. Birkaç gündür gazete okumuyorum. Etkilenmemek için bu yönde bir karar verdik" dedi.

"GEREKÇELİ KARARIMIZ BEKLENMELİ"
"9 Ocak'a kadar raporumuzu vereceğiz" diyen Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, "İnsanların anlaması için gerekçelerimizden bahsetmemiz lazım. Onun için gerekçelerimizin tamamını yazmamız lazım. O zaman daha net anlaşılacaktır. Gerekçeli kararımız beklenmeli" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...