Beyşehir'de fırtınaya yakalanan tekne battı

Beyşehir Gölü'nde fırtınaya yakalanan bir gezinti teknesi, köprüye çarptıktan sonra battı. Can yeleği giydirilen yolcular, vatandaşların da yardımıyla tahliye edildi.

Haberler 10.06.2011 - 12:38

Beyşehir Gölü'nde gezintiye çıkan ve içerisinde büyük bölümü kız öğrencilerden oluşan yaklaşık 30 yolcunun bulunduğu gezinti teknesi, dönüş yolunda aniden çıkan fırtınaya yakalandı.

İskeleye yanaşamayan gezinti teknesi, sürüklenerek bir süre sonra yakınındaki Eşrefoğlu Köprüsü'ne çarptı. Bunun üzerine can yeleği giydirilen yolcular, vatandaşların da yardımıyla tekneden kıya çıkarıldı.

Daha sonra sürüklenen tekne, Eşrefoğlu Köprüsü'nün ayaklarına da çarptıktan sonra iskeleye yanaştırıldı. İçerisinde bulunan eşyaların tahliye edildiği teknenin büyük bir bölümü sulara gömüldü.

Bu arada, yolcuların çığlık çığlığa tahliye edildiği anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Teknenin batışı da kameralar tarafından kaydedildi.

Beyşehir Kaymakamı Cumali Atilla ve İlçe Emniyet Müdürü Nedim Özata da göl kıyısına gelerek olay hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Sayfa Yükleniyor...