Bifo & Fazıl Say Nirvana ile başladı

BİFO& Fazıl Say ile ‘’Nirvana Yanıyor’’ Salzburg’tan sonra İstanbul’da da büyüledi

24.12.2010 - 18:28

Bifo & Fazıl Say Nirvana ile başladı

BİFO'nun Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şefi Sascha Goetzel'in yönettiği, Fazıl Say ve kemancı Patricia Kopachinskaja'nın solist olarak katıldığı konserde “Nirvana Yanıyor” eserinin İstanbul prömiyeri yapıldı.

Fazıl Say’ın ‘’Nirvana Yanıyor’’ adlı bestesi ilk kez bu yıl Temmuz ayında Salzburg Festivali'nin açılış etkinliklerinde BİFO eşliğinde seslendirildiğinde, klasik müzik severler salonda dakikalarca ayakta alkışlamıştı. Türkiye prömiyerinde de aynı ilgiyi gören ve biletleri günler öncesinden tükenen konser klasik müzik severler tarafından dakikalarca alkışlandı. Fazıl Say yoğun alkış üzerine yine kendi bestesi olan “Kara Toprak” isimli eseri ile bis yaptı.

İlk defa düzenlenen festival kapsamında 24 Aralık Cuma günü “Likya Prensesi” 25 Aralık Cumartesi günü de ‘’İstanbul Senfonisi’’ eserlerinin Türkiye prömiyeri gerçekleşecek. 24 Aralık’taki ikinci konsere Borusan Müzik Evi ev sahipliği yaparken, Fazıl Say’a sahnede Borusan Quartet eşlik edecek. 25 Aralık’ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki festivalin son konserinde ise yine Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası sahnede olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...