Binali Yıldırım başbakanlık görevini Ahmet Davutoğlu'dan devraldı

Çankaya Köşkü’ne giden Binali Yıldırım, başbakanlık görevini Ahmet Davutoğlu'dan devraldı. Daha sonra Ulaştırma Bakanlığı'na giden Yıldırım, görevini Ahmet Arslan'a devretti.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 24.05.2016 - 13:37 | Son Güncelleme : 24.05.2016 - 15:01

Binali Yıldırım başbakanlık görevini Ahmet Davutoğlu'dan devraldı

65. Hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı yeni kabineyi açıkladı.

AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından, Çankaya Köşkü'ne geçen Binali Yıldırım, burada başbakanlık görevini Ahmet Davutoğlu'ndan devraldı.

Görevi Binali Yıldırım'a devreden Ahmet Davutoğlu, sivil plakalı bir araçla Çankaya Köşkü'nden ayrıldı.

Basına kapalı gerçekleşen devir teslim yaklaşık yarım saat sürdü.

Binali Yıldırım, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı görevini devretmek için bakanlığa geçti.

Bakanlık kapısında karşılanan Başbakan Binali Yıldırım, alkışlarla içeriye girdi.

Binali Yıldırım, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini Ahmet Arslan’a devretti.

Burada bir konuşma yapan Binali Yıldırım, görev değişimini bayrak yarışı olarak nitelendirerek, "Millete hizmet yolunda rehavet, yavaşlama olmaz" dedi. 

Yıldırım, "Gönül rahatlığıyla, huzurla, arkamda tereddüt kalmadan Ahmet Arslan kardeşimize veriyorum. Allah yardımcın olsun, hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Ahmet Arslan ise yaptığı konuşmada "Binali Yıldırım’la çalışmak demek zaten terlemek demek. Bu görevi devralmaktan gururluyum. İşimiz zor" dedi.


“Zor hemen yapılır, imkansız biraz zaman alır” diye espri yapan Yıldırım, sözlerini “Ne başardıksa yüzbini aşan bu bakanlığın hizmet ordusu sayesinde başardık. Hakkınızı helal edin” diye tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...