Bir gazeteci daha adliyedeydi

Başbakan Erdoğan'la ilgili iki yazısı nedeniyle hakkında hapis cezası istenen Ahmet Altan, bugün hakim karşısına çıktı.

Haberler 09.06.2011 - 19:55

Bir gazeteci daha adliyedeydi

''Basın yoluyla hakaret'' ve ''Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına yazılı ileti yoluyla kamu görevlisine görevinden dolayı basın ve yayın yoluyla saldırdığı'' iddiaları.

Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Başbakan Erdoğan hakkındaki yazıları nedeniyle bugün hakim karşısına çıktı.

Altan, ''Yazılı bir ileti yoluyla kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret etme'' suçlamasını kabul etmedi.

Kadıköy 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya avukatlarıyla birlikte katılan Altan, 15 Ocak 2011 tarihli ''Erdoğan ve Kof Kabadayılık'' başlıklı yazı ile 18 Ocak 2011 tarihli ''Dava'' başlıklı yazıyı kendisinin yazdığını, savunmasını yazılı olarak hazırladığını ve ayrıca okuyacağını söyledi.

Savunmasını okuyan Altan, ''Suç kastım yoktur. Kars'ta yıktırılan heykel nedeniyle eleştiri ve uyarı amacıyla yazılmış bir yazıdır. Suçsuzum, beraatime karar verilsin'' dedi.

Hakim, Altan'ın 1 yıldan az olmamak üzere 2 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla yargılandığı davayı, eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

Sayfa Yükleniyor...