Bu da 'Noel Babo'

Daha önce terör ve sokak olaylarıyla gündeme gelen Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, çözüm sürecinin etkisiyle yaşanan güven ortamı yılbaşı kutlamalarına da yansıdı.

Anadolu Ajansı 01.01.2014 - 11:10

Bu da 'Noel Babo'

Yüksekova'da bu yıl yapılan kutlamalar önceki yılların aksine renkli görüntülere sahne oldu.

İlçede ağa kıyafleri giyen Abdullah Gezen ve İlyas Babat isimli iki kişi, Cengiz Topel Caddesi'nde yoldan geçen vatandaşlarla söyledikleri şarkılar eşliğinde halay çekti.

Ziyaret ettikleri eğlence merkezlerinde Kürtçe-Türkçe şarkılar söyleyerek vatandaşlara keyifli saatler yaşatan ikili, yakalarına astıkları "Noel Babo" yazısı ve hareketleriyle vatandaşların da ilgi odağı haline geldi.

Her yıl yapılan ve insanların görmeye alışık oldukları görüntülerin dışında farklı bir şekilde kutlama yapmak istediklerini belirten ikili, dünyanın her yerinde benzer görüntülerin yaşandığını açıkladı. Amaçlarının insanların aklında kalan bir kutlama yapmak olduğunu belirten Gezen, "Biliyorsunuz ki Yüksekova ismi sürekli olaylarla anılıyor. Bizler de bu algıyı kırıp, milletin gülüp eğlenmesini istedik. Bunun için de barış türküleri söyleyerek barış mesajları vermeye çalıştık. Az da olsa vatandaşları eğlendirebildik. Bunun için de mutluyuz" dedi.

Gezen, tüm vatandaşların yeni yılını kutladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...