Bu kez Apple değil Samsung sevindi

Galaxy Tap 10.1 tabletini Apple'ın aldırdığı tedbir kararı yüzünden Avustralya'da satamayan Samsung'un iptal başvurusu mahkemece haklı bulundu.

30.11.2011 - 18:07

Bu kez Apple değil Samsung sevindi

-Samsung, Avustralya'da Galaxy'nin satış yasağını kaldırmayı başardı

ANKARA (A.A) - 30.11.2011 -Güney Koreli Samsung, Avustralya'da Apple'ın açtığı davada, Galaxy adlı tablet bilgisayarın satışını geçici olarak yasaklanması kararını iptal ettirmeyi başardı.

Avustralya'da Apple'ın açtığı davaya bakan bir mahkeme, Ekim ayında Samsung'un Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayarını Apple'ın dokunmatik ekran teknolojisini kopyaladığı gerekçesiyle satışını geçici olarak yasaklamış, bunun üzerine Samsung tableti yeniden tasarlamıştı.

Temyiz mahkemesinin kararıyla yasağın kaldırılması, Noel alışveriş sezonu sırasında Samsung için büyük bir zafer olarak niteleniyor. Samsung 2 Aralık yerel saatle 16.00'dan önce satışa başlayamayacak.

Daha önceki karara göre, Samsung'un Galaxy Tab 10.1 adlı tablet bilgisayarı mevcut özellikleriyle Avustralya sınırları içinde satılamayacaktı.

Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde de mahkemeler, Apple'ın fikri mülkiyet haklarının Samsung tarafından ihlal edildiği yönündeki iddiaların lehine kararlar almıştı.

Apple, Güney Koreli Samsung'u iPad ve iPhone ürünlerini kopyalamakla suçluyor. Samsung ise, Apple'a açtığı karşı davalarda ABD'li şirketin kablosuz iletişim teknolojisinde patent ihlali yaptığını iddia ediyor.

Son yıllarda büyük bir ilerleme kaydeden ve global televizyon pazarında bir numaraya, akıllı telefon pazarında ise iki numaraya yükselen Samsung'un, ABD'li Apple ile 10 ülkede davaları devam ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...