Bülent Arınç'tan dershane açıklaması

Dershanelerin bugüne kadarki eğitim sisteminin bir ihtiyacı olduğunu söyleyen Arınç, 4+4+4 sistemi bu ihtiyacın, dershaneleri okula dönüştürme yönünde değiştiğini ifade etti.

01.12.2013 - 12:18

Bülent Arınç'tan dershane açıklaması

Başbakan Yarımdcısı Bülent Arınç, Manisa'da yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda yaptığı konuşmada, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Manisa'da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Manisa Şehir Hastanesi'nin temel atma törenine katılacağını ifade eden Arınç, "5-6 yıllık mazisi olan 600 yataktan fazla şehir hastanesinin temelini atacağız. Son noktayı koyacağız" dedi.

Manisa'ya siyasi olarak 40 yılı aşkın zamandır hizmet etmeye çalıştıklarına dikkati çeken Arınç, muhalefetin Büyükşehir Yasası'na karşı çıkmasını eleştirdi.

"Muhalefet partileri Büyükşehir Yasası'nı istemediler, Anayasa Mahkemesi'ne götürdüler. Hatta böyle birşeyin zararlı bile olacağını söylediler. Şimdi aynı partilerin büyükşehire aday çıkardıklarını, büyükşehir belediyesini kazanmak için nasıl canla başla çalıştıklarını görüyorum. Demek ki büyükşehir olmak iyi bir şeymiş ki onlar da büyük bir azimle bunu kazanmaya çalışıyorlar"

Konvoyunda meydana gelen zincirleme trafik kazasından üzüntü duyduğunu vurgulayan Arınç, "Seçim zamanı böyle kazalar sıkça oluyor. Konvoylardan korkarım, inşallah başka keder yaşamadan bu seçim dönemini bitiririz" dedi.

Manisa'daki temasları sırasında dershane öğrencileri ile görüşme imkanı bulduklarına işaret eden Arınç, şöyle konuştu:

"Düşüncelerimizi çok önceden ifade ettik. Dershaneleri bugüne kadarki eğitim sistemimizin bir ihtiyacı olarak görüyoruz. Eğitime katkı sağlayan kurumlar olarak görüyoruz ama artık 4+4+4 sistemiyle eğitimde çok iyi bir noktaya geldik, gelmeye de devam ediyoruz. Dershanelerin de daha çok okul ihtiyacımızı karşılayacak okullara dönüştürülmesi proje var. Bunu yaparken dershane sahiplerine, öğrencilerine, öğretmenlerine hiçbir zarar vermeyecek bir formül üzerinde Milli Eğitim Bakanımız çalışıyor. Hiç kimse endişe etmesin, zarar verecek bir hareketimiz olmaz. Bu hükümetten zarar verecek yanlış ve kötü bir işi kimse beklemesin. Yarın bir gelişme olursa Bakanlar Kurulu'ndan sonra söyleyeceğim."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...