Canlı yayın aracından odunlar çıktı!

Ormanlık alanda dolaşan ve üzerinde bir radyo istasyonuna ait canlı yayın aracı olduğunu belirten yazılar bulunan minibüsten, ormandan kesilmiş odunlar çıktı.

Haberler 28.12.2010 - 14:47

Canlı yayın aracından odunlar çıktı!

Gölcük'e bağlı Selimiye Köyü yakınlarında ormanlık alanda sürekli dolaşan ve üzerinde bir radyo istasyonuna ait canlı yayın aracı olduğunu belirten yazılar bulunan 34 ER 2646 plakalı minibüsten şüphelenen köylüler, durumu Orman İşletmesi'ne bildirdi. İhbar üzerine harekete geçip, aracı durduran ekipler, sürücü Sedat Ç.'den minibüsün arka kapılarını açmasını istedi. Kapılar açıldığında, minibüsün içinin ormanlık alandan yeni kesildiği anlaşılan meşe odunlarıyla dolu olduğu görüldü.

Durumun jandarma ekiplerine de bildirilmesi üzerine odunlara ve araca el konuldu. Orman İşletme Müdürü Zekeriya Ay'ın talimatıyla araç, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait Hisareyn Köyü yakınındaki Orman İşletmesi Deposu’na konuldu.

Aynı zamanda Sitaş Madencilik Şirketi'nin de Genel Müdürü olduğunu belirten radyo istasyonun müdürü Rıdvan Sırdaş, bu bölgede kendilerine ait maden şirketlerinin arazisi bulunduğunu ve şoförün bir iş için oraya gittiğinde evinin ihtiyacı için bir miktar odun aldığını söylediğini belirterek, “Selimiye Köyü Muhtarı ile firma arasında bir anlaşmazlık vardı. Bu nedenle sanırım o ihbar etmiş. O odunlar bize ait alandan alındı ve kaçak değil” dedi.

Orman İşletmesi Müdürlüğü ekipleri ise odunların kaçak olduğunu ve ihbar üzerine gittikleri bölgede minibüsü dordurup arama yaptıklarını, hakkında yasal olarak ne işlem gerekiyorsa onun yapıldığını söyledi.

Radyoya ait minibüsün de konulduğu depoda orman kaçaklığında yakalanmış olan birçok araç bulunuyor. Verilen cezalar aracın değerinden çok yüksek olduğu için vatandaşlar genelde bu araçları bir daha almıyor ve çürümeye terk ediyor. (DHA)

Sayfa Yükleniyor...