Çapkın: Demek ki böyle de oluyormuş

İstanbul Valisi Muammer Güler, Taksim’deki 1 Mayıs kutlamasının planlandığı gibi sonuçlandığını söyledi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise "Demek ki böyle de oluyormuş" dedi.

Haberler 01.05.2010 - 17:15

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yerleşkesi'nde yaptığı açıklamada, Taksim Meydanı'nda geçen yıllarda olumsuzluklar yaşandığını anımsattı.


Vali Güler, Taksim Meydanı'ndaki kutlamaların, sendikaların bu konuyla ilgili genel başkan düzeyinde yaptıkları müşterek müracaatın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in olumlu yaklaşımı ve beraberce alınan tedbirlerle planlandığı şekilde icra edildiğini söyledi.

Tüm güvenlik görevlilerine teşekkür eden Güler, “Organizasyon komitesine, işçi ve memur sendikaları konfederasyonlarının değerli başkanlarına ve sorumluluk duygusu içerisinde bu şenliğe katılan bütün emekçilere ve bütün katılanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Vali Güler, 1 Mayıs'ın gelecek yıllarda daha coşkulu şekilde kutlanacağını umut ettiğini dile getirerek, ''Bu önemli bir planlamadır ve planlandığı şekilde sona erdirilmiştir'' dedi.

Vali Güler, olaysız geçen 1 Mayıs’ın sonraki yıllara referans olup olmayacağının değerlendirmesini yapacaklarını belirterek, ''Bunun değerlendirmesini sevgili İstanbullulara ve sizlere bırakıyorum. Keşke o küçük olumsuzluklar veya genel başkanların konuşturulmaması gibi şeyler yaşanmamış olsaydı. Bu da tabii bir eksiklik olarak kayıtlara geçmiştir” diye konuştu.

İstanbul Valisi Güler, kontroller sırasında 20'ye yakın kişinin gözaltına alındığını söyledi.

İki kişinin de yaralandığını belirten Güler, bu kişilerin tedavilerinin devam ettiğini kaydetti.

ÇAPKIN: DEMEK Kİ BÖYLE DE OLUYORMUŞ
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise yaptığı açıklamada, “Demek ki böyle de oluyormuş, yani insanlar, işçiler meydanlarda 1 Mayıs'ı, polis güvenliğiyle yan yana durarak kutlayabiliyormuş. Tabii Başbakanımızın kullandığı inisiyatif var. Sonra Sayın Valimizin verdikleri izin var. Altını çiziyoruz'' diye konuştu.

Çapkın, “Türkiye'nin geleceği açısından önemli bir adımdır. Açılımın da bir devamıdır denilebilir. Yani birbirimizden korkmamamız gerek. Kardeşiz. 'Türkiye barış içinde yaşamalı' diyoruz. Bunun için de herkes sağlaması gereken katkıyı sağlamalıdır'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...