Çelik: Muhatap 71,5 milyon insandır

Başbakan Erdoğan’ın 'Kürt açılımı'ndaki başdanışmanı Van Milletvekili Hüseyin Çelik, DTP’nin Diyarbakır mitingindeki açıklamaları NTV’de değerlendirdi.

NTV Haber 01.09.2009 - 20:48

Çelik: Muhatap 71,5 milyon insandır

DTP’nin Diyarbakır’daki '1 Eylül Dünya Barış Günü' mitinginin devam ettiği sırada, Başbakan Erdoğan’ın 'Kürt açılım' konusundaki başdanışmanı Hüseyin Çelik, NTV Ankara stüdyosundaydı.

Miting konuşmalarında verilen mesajları, sıcağı sıcağına canlı yayında değerlendiren Van Milletvekili Çelik, özellikle PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan'ın muhatap alınması yönündeki taleplere yanıt verdi.

Çelik’in açıklamaları şöyle:

"Orada verilen mesajlar birinin hoşuna gitse de gitmese de, birini rahtasız etse de demokratik çerçeve içinde kalması kaydıyla anormallik yoktur. Bu bir tarafı memnunun edecek çalışma değil. DTP'li arkadaşlar bunu gözardı etmesin.

Biz başından beri muhatabın kim olduğunu ifade ettik. Muhatap 71,5 milyon insandır. Kimsenin kendi inanç ve doğrularını dayatma hakkı yoktur. O size göre sizin doğrunuz olabilir o millet tarafından hayata geçmezse uygulanmaz.

‘Taraflar’ demek de doğru değil. Türkiye, Kürtler ve Türklerin karşı karşıya oturduğu bir pazarlık yapmıyor. Türkiyenin uniter yapısı, birliği ve bütünlüğü sorgulanmayacak. Federasyon, otonomiyi konuşmuyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...