Çelik yelek ile sağlık kontrolüne götürüldü

SGK Muğla İl Müdürü Naci Şahin'i öldüren Hasan Sünnetçioğul çelik yelek giydirilerek sağlık kontrolüne götürüldü.

08.04.2011 - 10:09

Çelik yelek ile sağlık kontrolüne götürüldü

Sabah saatlerinde aynı kurumda çalıştığı Naci Şahin'i, diğer il müdürleriyle toplantıdayken tabancayla başından vurarak öldüren ve daha sonra ikna çabalarının ardından güvenlik güçlerine teslim olan Hasan Sünnetçioğlu, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki ilk ifadesinin ardından sağlık kontrolü için Muğla Devlet Hastanesine getirildi.

Yoğun güvenlik önlemleri altında getirilen zanlıya, çelik yelek giydirilmiş olduğu dikkati çekti.

Zanlı, hastane girişinde gazetecilerin ''pişman mısınız?'' sorusuna, ''pişmanım'' yanıtını verdi.

Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, yaşanan olay ve operasyonla ilgili açıklamada, şunları ifade etti:

''Operasyon yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü. Şüpheliyi ikna için yoğun çaba harcadık. Şüpheliyi sakinleştirmek için çay ile suyuna sakinleştirici ilaç ve uyku hapı kattık. Şüpheli, başarılı bir operasyonla ikna edildi ve etkisiz hale getirildi. Şüpheli etkisiz hale getirilmeseydi daha üzücü şeyler yaşanabilirdi. Yaşanan olay nedeniyle üzüntülüyüz.''

Bu arada, olayda hayatını kaybeden SGK İl Müdürü Şahin'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Yozgat'a gönderildi.

OLAYIN OLUŞU
SGK Muğla İl Müdürlüğü'nde şef olarak çalışan Hasan Sünnetçioğlu, bugün sabah saat 9:30 sularında ikinci katta toplantıda bulunan kurum müdürü Naci Şahin'i vurdu.

Saldırgan Hasan Sünnetçioğlu daha sonra toplantı odasında beş kişiyi rehin aldı. Beş kişinin 'SGK İl Müdürleri Aylık Koordinasyon Toplantısı''na katılan il müdürleri olduğu öğrenildi.Bir süre sonra da teslim oldu.

Sünnetçioğlu'nun teslim olmasının ardından olay yerine giden güvenlik güçleri Naci Şahin'in saldırıda öldüğünü gördüler.

Olay sırasında toplantıda bulunan ve dışarı çıkabilen Balıkesir SGK İl Müdürü Cem Dinç basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Şüpheli bir anda içeri girdi. 'Ne haber Naci' diyerek silahla başına bir el ateş etti. Biz panikle dışarı çıkarken, bazı arkadaşlarımız içeride kaldı. Korkunç bir olaydı'' dedi.

Bu arada olay yerine gelen Naci Şahin'in eşi Saliha Şahin fenalık geçirdi. Şahin, olay yerindeki ambulansla Muğla Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Muğla Valisi Fatih Şahin, ilahlı saldırıda hayatını kaybeden Şahin'in başarılı bir bürokrat olduğunu anlatarak, ''Acımız büyük. Şahin başarılı ve dürüst bir arkadaşımızdı. Ailesine, SGK ailesine ve Muğla halkına baş sağlığı diliyorum'' dedi.

Şahin, zanlı Sünnetçioğlu'nun teslim olma süreciyle ilgili de, ''Şüpheli Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı ikna çalışmaları sonucunda teslim oldu. Elindeki 5 rehine de başarılı bir şekilde kurtarıldı. Rehinelerin sağlık durumları iyi. Rehine olayında herhangi bir üzücü olayın yaşanmaması sevindirici'' diye konuştu.

Bu arada kurtarılan SGK il müdürleri, ifadeleri alınmak üzere Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...