Cenaze 7 saat kaldırımda bekletildi

Fatih'te sokak ortasında hayatını kaybeden Recep Ali Tunalı'nın cenazesinin kaldırımda 7 saat bekletilmesine mahalle sakinleri tepki gösterdi.

17.04.2012 - 10:03

Cenaze 7 saat kaldırımda bekletildi

Komşularının yardımlarıyla geçimini sağlayan Recep Ali Tunalı, evinden ekmek almak için dışarıya çıktığı sırada kaldırımda yürürken ayağı takıldı ve yere düştü. Başına aldığı darbeyle kanlar içinde kalan Tunalı’nın durumunu görenler polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Ancak olay yerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Tunalı hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen polisin yaptığı incelemenin ardından cenazenin kaldırılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne haber verildi.

Yetkililere haber verilmesine rağmen cenaze aracının gelmesini sokakta polis ekipleri ve Tunalı'nın komşuları saatlerce bekledi. Yaklaşık 7 saat sonra gelen cenaze aracı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Cenaze aracının geç gelmesini eleştiren mahalle sakinlerinden Birol Batal, tepkisini "Taşın üzerinde yatıyor. İnsana verilen değer bu olmamalı. Kedileri kovuyoruz başından, böyle bir şey var mı? Hala cenaze aracı gelecek de cenazemiz oradan kalkacak" sözleriyle dile getirdi.

Ceset, cenaze aracına konarak incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...