Çetin Doğan yoğun bakımda

"Balyoz Planı" davasında hakkında yakalama kararı çıkartılmasının ardından Bodrum Havaalanı'nda gözaltına alınan emekli Orgeneral Çetin Doğan, hastaneye kaldırıldı. Doğan'ın yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

Haberler 25.07.2010 - 17:27

Çetin Doğan yoğun bakımda

İstanbul'a gitmek için Bodrum Havaalanı'na giden eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan  hakkındaki yakalama emri nedeniyle havaalanı polisince alıkonuldu.


Emekli Orgeneral Doğan'ın İstanbul'a teslim olmak amacıyla gittiğini belirten avukatların itirazı üzerine, bir polis memuruyla uçağa bindirilen Doğan, İstanbul'a getirildi.

Adli Tıp Kurumu’nda sağlık kontrolünden geçirilen Doğan, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı nedeniyle İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne gönderildi.

Çetin Doğan, daha sonra Siyami Hersek Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Doğan'ın kalp krizi geçirme riski bulunduğu için yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

REDDİ HAKİM TALEBİ
Öte yandan, Çetin Doğan, Süha Tanyeli ile Dursun Çiçek'in avukatları Celal Ülgen, Hüseyin Ersöz ve Serkan Günal, yakalama kararlarına ilişkin itirazda bulundu.        

Avukatlar, ayrıca İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin heyetine yönelik reddihakim talebini içeren dilekçeyi mahkemeye sundu.
Çetin Doğan, gözaltı öncesi, Bodrum'da kaldığı villasından eşi Nilgül Doğan, arkadaşı Sedat Batu ve gazeteci Güneş Gürsel ile arkadaşı Hamit Tatari'nin evine gitti.

Doğan ve beraberindekiler burada yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra, özel otomobiliyle eskort eşliğinde İstanbul'a gitmek üzere, Bodrum-Milas Havalimanı'na hareket etti.

Doğan'ın bulunduğu otomobilin arkasından, Hamit Tatari'nin evindeki görevliler tarafından begonvil ve yasemin çiçekleri döküldü.


Havalimanına gitmeden önce dostlarına uğradığını ve ''Allahaısmarladık'' dediğini söyleyen Çetin Doğan, ''Olayları biliyorsunuz. Bodrum'da kaldık ve nihayet tekrar göreve çağırdılar. Görevimizin başına gidiyoruz. Ben 2003 yılında emekli olduğumu sanıyordum, meğerse emekli olamamışım, hala görev başındayım. Görevimin başına gidiyorum şimdi'' diye konuştu.

TARTIŞMALAR GECİKTİRDİ
Çetin Doğan, havalimanında gözaltına alınmak istenmesi nedeniyle yaşanan tartışmalar sonucu, gecikmeli olarak İstanbul'a gitti.

Alınan bilgiye göre, Çetin Doğan saat 17.45'te İstanbul'a gitmek üzere, Bodrum-Milas Havalimanı'na gitti. Doğan'ın VIP salonunda beklediği sırada, buraya sivil polisler geldi. Ancak polisler uzakta durarak Doğan'a yaklaşmadı.

Doğan'ı gözaltına almak istedikleri belirtilen polislerin, savcıyla yapılan görüşmenin ardından bundan vazgeçerek, Doğan ile aynı uçakla İstanbul'a gitmeye karar verdiği öne sürüldü.

Bunu öğrenen Çetin Doğan'ın, ''Havada uçak mı değiştireceğiz. Neden böyle yapıyor'' diyerek, bavullarını istediği ve karayoluyla İstanbul'a gitmeye karar verdiği öğrenildi. Ancak bavullar uçakta kaldığı için bu da mümkün olmayınca, Doğan, alanda yarım saat bekletilen uçağa alındı ve İstanbul'a gitti.

Bu arada, Doğan'ın korumaları ile polisler arasında zaman zaman tartışma yaşandığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...