Chat yapan evli kadına ceza

Boşanma davasında chat yapan evli kadını kusurlu bulan mahkeme, kadına 1000 TL tazminat cezası verdi ve çifti boşadı.

Haberler 07.05.2009 - 12:14

Manisa'da yerel gazete sahibi İ.A, aldatıldığı gerekçesiyle boşanma davası açtı ve eşinin yaptığı "chat" görüşmesi kayıtlarını da mahkemeye sundu. Eşi S.A. da eşinin uzun süre yurt dışında bulunduğunu belirterek kendisinin aldatıldığını söyledi.

İzmir 13. Aile Mahkemesi'ndeki davaya gazete sahibi İ.A. ile avukatlar katıldı. Duruşma sonunda hakim, çiftin boşanmasına karar verdi.

S.A'nın 5 bini manevi, 15 bini maddi olmak üzere istediği tazminat talebini reddeden hakim, "Davacı İ'nin, boşanmayı gerektiren sebepler dikkate alındığında kişilik haklarının zarar gördüğü anlaşıldığından tarafların ekonomik ve sosyal konumları, davacı S.A'nın kusurunun mahiyeti nazara alınarak, 1000 TL manevi tazminatın davacı S'den alınıp İ'ye verilmesine karar verilmiştir" dedi.

Hakim, boşanmakla yoksulluğa düşmeyeceği gerekçesiyle de S.A'nın yoksulluk nafakası istemini de reddetti.

Duruşma sonunda İ.A, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 21 yıllık evliliklerinden 2 çocukları bulunduğunu dile getiren İ. A, "Bir gün eve erken gelip bilgisayarı açtım. Messenger programının görüşmeleri kaydettiğini o güne kadar bilmiyordum. Eşim arkadaşıyla beni aldattığını ima eden konuşmalar yapmış. Oğlum S.C.A. da ben yurt dışındayken, eşimin çeşitli arkadaşlık  sitelerine girdiğini ve başka erkeklerle konuştuğuna tanık olmuş" dedi.

Sayfa Yükleniyor...