CHP’den istifa eden Kesimoğlu bağımsız, Kocadon DP'den aday

CHP'nin Kırklareli'den aday göstermediği mevcut başkan Mehmet Siyam Kesimoğlu bağımsız aday oldu. Yine aday gösterilmeyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, DP Genel Başkanı Uysal ile bir araya geldi.

Haberler - İHA 15.02.2019 - 05:58

CHP’den istifa eden Kesimoğlu bağımsız, Kocadon DP'den aday
Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Mehmet Kocadon

CHP’den istifa eden Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 31 Mart seçimlerinde bağımsız aday oldu.

Adaylık tartışmalarına son noktayı koyan Kesimoğlu, 31 Mart seçimlerine bağımsız aday olarak gireceğini açıkladı.

Kesimoğlu, "Biliyorsunuz önümüzdeki seçimle ilgili aday olmak istedim, aday yapılmadım. İsyan ediyorum. Demokrasilerde en büyük güç, halkın gücüdür. Ben size inanıyorum, güveniyorum. Sevgililer Günü'nde ilan ediyorum, 31 Mart seçimlerinde bağımsız belediye başkan adayıyım. Yolumuz açık olsun. Önce Allah'a, sonra sizlere emanet ediyorum kendimi" dedi.

KOCADON, DP'DEN ADAY OLACAK

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP'den istifa eden Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'la Bodrum'da bir araya geldi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrası konuşan ve ayın 19’unda ’da düzenlenecek büyük mitingde Kocadon’la el ele bir açıklama yapacaklarını söyleyen  Uysal şunları kaydetti:

Değerli başkanımız Sayın Mehmet Kocadon'u ziyaret ettik, belirli değerlendirmelerde bulunduk. İnşallah 19'u itibariyle hem ’mızın özlemine giderecek gerekli açıklamaları hep beraber yapmayı düşünüyoruz, umut ediyoruz..."

Sayfa Yükleniyor...