CHP'den Başbakan Yıldırım ve MHP lideri Bahçeli'ye yanıt

CHP sözcüsü Bülent Tezcan, Başbakan Yıldırım ve Bahçeli'nin Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşle ilgili açıklamalarının provokasyon niteliğinde olduğunu söyledi.

ntv.com.tr 16.06.2017 - 15:11 | Son Güncelleme : 16.06.2017 - 15:22

bülent-tezcan.jpg

CHP'den Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü" adı altında başlattığı yürüyüşle ilgili tepkilere yanıt geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Başbakan Yıldırım ve MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarının provokasyon niteliğinde olduğunu söyledi. 

Tezcan şu ifadeleri kullandı:

"Dünden bu yana önce Sayın Bahçeli, ondan sonra AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan, bugün de Başbakan ve Adalet Bakanı, Sayın Genel Başkanımızın mazlumların sesi olan Adalet Yürüyüşü'nden rahatsızlıklarını açıkça ifade ettiler.

Bu açıkça ifadenin arka planında ne yazık ki bir provokasyon çağrısı olabilecek ifadeler yer alıyor. Dün Sayın Bahçeli provokasyona işaret etmişti bugün de Sayın Başbakan bir provokasyon ihtimalinden bahsediyor. Biz çok iyi biliyoruz bu sözlerin ne anlama gelebileceğini.

Bu sözler provokasyona davet niteliğinde sözlerdir. Özellikle Sayın Başbakan'ın söylediği sözü 40 kere düşünüp bir kere söylemesi gerekir. Korkutma çabalarına rağmen Genel Başkanımız hedefine ulaşacaktır. Hedef adalet hedefidir."

Sayfa Yükleniyor...