CHP'li Haluk Koç'tan kurultay açıklaması

CHP Sözcüsü Haluk Koç, parti kongresinin olağan sürecinde yani ocak ayında yapılacağını söyledi.

Haberler - CHA 11.10.2015 - 15:11 | Son Güncelleme : 10.11.2015 - 15:12

CHP'li Haluk Koç'tan kurultay açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Haluk Koç, “Üst üste iki kurultay mı olur? Ocak ayı içinde zaten olağan kurultay takvimi gerçekleşecektir. Bu süreç içerisinde imza toplanır, toplanmaz ben ona karışmam. Ama tek kurultay halinde Cumhuriyet Halk Partisi de bunu olağan kurultay halinde yapacaktır” dedi.

Parti Sözcüsü Haluk Koç, genel merkezde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sürerken basın mensuplarına açıklama yaptı.

Soruları da cevaplayan Koç, "Bazı genel başkan adayları çıktı, Muharrem İnce’nin 'masa başında delege yazılıyor’ diye bir tepkisi vardı. Bu konuyla ilgili düşünceniz nedir?" sorusuna, “Haziran’dan sonra başlanılan süreçte 149 ilçe ve 12 ilde kongre süreçleri tamamlandı. Bu süreçlerle ilgili hiçbir itiraz olmamıştır. Hiçbir genel merkez yetkilisi de bu süreçlere müdahil olmamıştır. Bundan sonraki süreçte de yani süreç işleyecektir. İddialar olabilir, her dönemde olmuştur. Bununla ilgili olarak CHP’nin tüzüğü hepimiz için göstericidir. Bu tüzük Şubat 2012 tarihinde mevcut siyaset yapma özgürlüğünü kısıtlayan Siyasi Partiler Yasası içerisinde en ileri tüzüklerden bir tanesidir” yanıtını verdi.

"Olağanüstü kurultayla ilgili bugün imzalar toplanmaya başladı, siz bu imzanın bulunabileceği görüşünde misiniz? Öyle olursa CHP Aralık ve Ocak’ta iki kurultay mı yapacak?" sorusu üzerine ise Koç, şu ifadeleri kullandı: "Üst üste iki kurultay mı olur? Varsayımlar üzerine konuşmak istemiyorum ama takvim çok net ve açıktır. Ocak ayı içinde zaten olağan kurultay takvimi gerçekleşecektir. Bu süreç içerisinde imza toplanır, toplanmaz ben ona karışmam. Ama tek kurultay halinde Cumhuriyet Halk Partisi de bunu olağan kurultay halinde yapacaktır. Değişik adaylar var, tabi ki CHP içinde üyelerimizin her kademeye başvuru hakları vardır.”

Sayfa Yükleniyor...