Muharrem İnce: Olağanüstü kurultayı toplayacağız

CHP Milletvekili Muharrem İnce, partisinin olağanüstü kurultayının yapılması için delegelerden destek istedi. İnce, “Bu olağanüstü kurultayı toplayacağız” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.10.2015 - 13:56 | Son Güncelleme : 10.11.2015 - 13:59

Muharrem İnce: Olağanüstü kurultayı toplayacağız

Milletvekili kayıt işlemi için Meclis'e gelen CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

10 Kasım'ın kendileri için bir matem, yas günü değil, kararlılık, mücadele ve sahip çıkma günü olduğunu belirten İnce, “Özellikle bugünü seçmedim. Biraz denk geldi. Ama böyle bir günde kayıt yaptırmış olmak benim için güzel ve hoş oldu" dedi.

Yeni imzalar geldiğini ifade eden Muharrem İnce, “Olağanüstü güzel gelişmeler. Kurultayı toplayacağız" şeklinde konuştu.

İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Ben delegelerimizden bu konuda destek istiyorum. Yani şu anda hiç hoş olmayan şeyler oluyor. Pek çok ilde masabaşında il başkanları, ilçe başkanları oturmuşlar delegeleri yazıyorlar. Bir hazırlık bir telaş var. Bu telaş doğru bir telaş değil, bu yapılanlar doğru değil."

İnce, "itiraz edilsin" ifadesi üzerine de "O kadar çok var ki hangisine itiraz edelim. Bu 'aman kaybetmeyelim koltuklarımızı' korkusu, CHP'yi kötü yerlere sürükler. Bu işin doğrusu bir an önce olağanüstü kurultayı toplamaktır" diye konuştu.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in "Yandaş medyaya malzeme oluyorlar" dediğinin belirtilmesi üzerine İnce, "Böyle bir tartışmaya da girmem. Siyasi birikimim, geçmişim de buna uygun değil. Ama yüzlerce böyle örnek varsa kimse kusura bakmasın bunları medyayla paylaşırım"ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...