Çiçek: Seçim 2012'de

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, genel seçimlerin 2012 yılından önce yapılmayacağını söyledi.

Anadolu Ajansı 17.03.2009 - 21:25

Çiçek: Seçim 2012'de

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Uşak'ta, Vali Kayhan Kavas'ı ve Cumhuriyet Savcısı Burhan Çobanoğlu'nu ziyaret etti.

Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın'dan icraatlarına ilişkin brifing alan ve İsmetpaşa Caddesi'nde esnafı ziyaret eden Bakan Çiçek, Apaydın'ın Cumhuriyet Mahallesi'ndeki seçim bürosunda vatandaşlara seslendi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek, yerel seçimlerde, seçmenlerin ''9 kere düşünüp'' en iyi hizmeti verecek adaylara oy vermesini isteyerek şöyle dedi:

''Demokrasilerde seçim bir şölendir. Seçimin huzur ve kardeşlik içinde geçmesini canı gönülden istiyoruz. Siyaset meydanı, er meydanıdır. Kispet giyilir, herkes eteğindekini döker. Sizler de kentinize ve size en iyi hizmeti verecek kişileri seçersiniz. Ancak dediğimiz gibi bu bir yerel seçim. Bazı siyasi partiler, yerel seçimi sanki bir genel seçimmiş gibi halka anlatmaya çalışıyor. Anayasaya göre seçimler 5 yılda bir yapılır. Aç tavuk rüyasında darı görür. Genel seçimlerin 2012'den önce yapılacağını düşünenler yanılıyor. Biz iktidarı bırakıp gidenlerden değiliz. Milletin bize verdiği yetkiyi sonuna kadar akıllıca kullanan, nadir iktidarlardan biriyiz. Gürültüye pabuç bırakmayız. Muhalefet istedi diye seçime gitmeyiz. Millet isteyince seçime gideriz.''

''YERİNE GETİRİLEMEYECEK VAATLER''
Türkiyede yerel seçim öncesi belediye başkan adaylarının hayata geçiremeyecekleri projeleri vaat ederek ''oy avcılığı'' yaptıklarını kaydeden Devlet Bakanı Çiçek, ''Türkiye'nin her yerini karış karış geziyoruz. Aday arkadaşlar öyle vaatlerde bulunuyor ki o vaatleri gerçekleştirmek için, ne o ilçenin, ne o ilin, ne de Türkiye'nin bütçesi yeter. Bunlar 'seçimlerde acaba halkı kandırabilir miyiz, ondan nimetlenebilir miyiz' umuduyla yapılmış asılsız vaatlerdir. 'Bul karayı al parayı' mantığı kumar oynuyorlar. Hesabı kitabı olmadan siyaset yapılmayacağını anlamayanlar, sandıktan çıkamaz'' dedi.

Cemil Çiçek, Türkiye'de hizmetlerin bir merkezdeki hükümet tarafından, bir de yerel yönetimlerce verildiğini belirterek, ''İki eliniz var, bir tanesi devlet hükümet... O sizin sorunlarınızı halletmek için yatırımlar yapar, sağlık, eğitim gibi ihtiyaçları gidermek için çalışır. Bir diğer eliniz var, o da yerel yönetimler. Diğer eliniz de semtinizde, bulunduğunuz yerde altyapı sorunlarını, çevre sorunlarını halleder. İki el bir başa olursa başın dinç olur. Elin bir tarafı bir yerde, diğeri başka bir tarafta olursa, alkış bile yapamazsın. Realite bu, gerçek bu. Belediye Başkanımız Mesut Apaydın bugüne kadar yaptıklarını anlattı. Yapamadıklarını kimlerin nasıl engellediğini de anlattı. Şimdi yeniden aday, kararı sizler vereceksiniz. Şimdiden hayırlı olsun'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...