Clos: 'Bu acıyı ülkemizde anlatacağız'

İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Joan Clos, ''Türkiye halkının ve ordusunun yaşadığı bu acı ve üzüntüyü tabi ki kendi ülkelerimizde anlatacağız. Zaten bunun için buradayız'' dedi.

20.06.2010 - 15:43

Van'ın Bahçesaray ilçesinde düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali'ne katılmak üzere Devlet Bakanı Egemen Bağış ile önceki gün Van'a gelen Avrupa Birliği (AB) üyesi 15 ülkenin büyükelçisi ile 7 elçilik görevlisi, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan 11 asker için yapılan törene katıldı.

Şehitler için düzenlenen törenle ilgili Büyükelçiler adına İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Joan Clos, gazetecilere açıklamada bulundu.

Büyükelçi Clos, AB üyesi bazı ülkelerde de terör saldırısı olduğunu anımsatarak, Türkiye'nin yaşadığı durumu ve acıyı anladıklarını söyledi.

AB büyükelçileri olarak cenaze törenine katıldıklarını ve saldırıdan duydukları taziye ve üzüntülerini askeri yetkililere bildirdiklerini ifade eden Clos, ''Türkiye halkının ve ordusunun yaşadığı bu acı ve üzüntüyü tabi ki kendi ülkelerimizde anlatacağız. Zaten bunun için buradayız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...