Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da halka seslendi. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"CHP'nin Konya vekilinin söylediklerini duydunuz değil mi? Evet diyenleri İzmir'den denize dökeceklermiş. Samsun'dan girecekmiş, ey gafil seni Samsun'a sokmazlar. Haddini bil haddini. Haddini bilmezsen patlatırlar enseni. Bu ülkeyi ne zannediyorsun? Konyalı, bu densize haddini pazar günü bildirecektir. Onun izinde gidene de bildirecektir. 

Milletimizin özü çürük olanlarla işi olmaz. Konyalı'nın ise hiç olmaz. Bunların derdi büyük. Yönetim sistemi değişince milletin önüne çıkacak yüzleri kalmayacağını çok iyi biliyorlar. Göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı, makarnacı diyerek ülkenin yönetiminde söz sahibi olma dönemi bitiyor. Artık hükümetler medya patronlarının yalılarındaki pazarlıkla değil sandıkta kurulacak. 

Bir yarınımız var. Kale içeriden fethedilir. İnşallah pazar günü bu ülkenin bayramı olacak. Bu tarihi bir devrim. Tarihi bir değişim-dönüşüm. Bunu anlamayanlar olabilir. Varsın anlamasınlar, milletim anlıyor ya bu yeter. Sandıklara sahip çıkacağız. Hepimiz sandıklara gideceğiz. Görevlerinizi hakkıyla yapacağız. Bazı virüslere fırsat vermeyeceğiz.

"DİKKATLİ OLUN!"

Bu seçimde sandıkta artık oy pusulası yok. Parti amblemi yok. Sadece beyaz ve kahverengiden oluşan bir kağıt var. Beyaz ak... Anlıyorsunuz. Kahverengini de anlıyorsunuz... O da hayır. Mührü evete basarsanız değişikliği kabul etmiş oluyorsunuz. Vatandaşlarımızdan mutlaka sandığa gitmelerini istiyoruz. Mührü vurmaktan zafa koyana kadar dikkatli olmanızı istiyorum. 

Demokrasi önce sandığa gitmek sonra attığımız oya sahip çıkmakla başlar. Avrupa'da AGİT diye bir örgüt var. Bunlar kalkmış, Türkiye'de evet çıkarsa burada sıkıntı olduğu anlamına gelir diyor. Sen bunu konuşamazsın.

Hani Kılıçdaroğlu diyor ya, neyiniz eksik neyi yapamadınız da anayasayı değiştiriyorsunuz diyor. Soru doğru ama niyet doğru değil. Beni de çok seviyor ha. ne diyor? Recep Tayyip Erdoğan'dan sonrası ne olacak diyor. ne kadar da seviyor maaşallah. Muhabbeti baya iyi.

"HANIM KARDEŞLERİM ZİYARETE GİTMİŞ, ÇOK ÜZÜLDÜM"

Artık kıfayetsiz genel başkanlara mecbur değilsiniz. Denize dökeriz diyen zat vardı ya, Saadet Partili bazı hanım kardeşlerim makamına ziyarete gitmiş, çok üzüldüm. Çünkü ben o kökeni tanırım böyle zillet içerisindeki bir kişi nasıl oluyor da ziyaret ediyorlar. Millete sürekli yalan söyleyenlere mahkum değilsiniz.

Türkiye'nin içeride ve dışarıda saldırılara maruz kaldığı bir dönemden geçiyoruz. Pazar günü Batı'ya da mesaj vereceksiniz. Türkiye'nin Batıcı güçlere de bir cevabı olacaktır. Türk milleti kuruculuk vasfıyla öne çıkan bir millettir.

"BAŞLARINI EZMEK ÜZERİMİZE VACİP"

Allah'ın izniyle inlerine girdik. Bütün silahlarını ya gömecekler ya yok olacaklar. Durmak yok. Ülkemizin üzerinde hesabı olan güçlerin maşalığına soyunan tüm terör örgütlerinin başlarını ezmek üzerimize vacip değil mi? Bunlar parasını verenin istediği gibi kullandıkları kiralık katil sürüsüne dönüşmüş durumdadır.

İDAM TARTIŞMALARI: KARARI MİLLET VERİR

FETÖ derseniz şarlatanın emriyle kendi milletine silah çeken bir ihanet çetesidir. (İdam sloganları üzerine) Bu talepleriniz var ya pazar günü bunun kararının verileceği gündür. Kılıçdaroğlu evet derim diyor. Bahçeli evet diyeceğini açıkladı. Yıldırım da aynı kanaatte. Parlamentodan geçince ben bunu onaylarım, onaylarım. Geçmedi, bu defa AK Parti ve MHP burada olduğu gibi bir gensoru ve millete geliriz. Kararı millet verir.

ÜNİTER YAPI AÇIKLAMASI

Birkaç gündür bir tartışma var. Üniter yapı meselesi...

Türkiye'nin üniter yapısının en büyük savunucusu, en başta gelen müdafi daima şahsım başta olmak üzere, biz olduk, biz olacağız. Eyaletmiş, federasyonmuş, şuymuş buymuş... Hiçbiri bizim gündemimizde yoktur, olmayacaktır. Artık siyaset güncelleniyor. Cumhuriyetimizi üniter yapı içerisinde payidar kılma kararlılığımızı bir kez daha tekrar ediyorum. Cumhuriyetimizle iftihar ediyoruz."