Dalan 1 numaralı sanık

Kurmay Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı iddia edilen İrticayla Mücadele Eylem Planı'yla ilgili hazırlanan iddianamede Bedrettin Dalan ilk sanık olarak yer alıyor.

NTV Haber 13.04.2010 - 19:16

Dalan 1 numaralı sanık

Altında Kurmay Albay Dursun Çiçek'in imzası olduğu iddiasıyla önce fotokopisi, bir süre sonra da orjinali üzerinde defalarca inceleme yapılan İrticayla Mücadele Eylem Planı ile ilgili iddianamenin yazımı tamamlandı.

Yaklaşık bin yüz sayfadan oluştuğu belirtilen iddianamede 7 şüphelinin ismi yer alıyor. İlk şüphelinin adı Poyrazköy'de yapılan kazılarda bulunan silahlardan haberi olduğu iddia edilen İSTEK Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan.

Ergenekon soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı da bulunan Dalan yaklaşık 1 yıldır yurtdışında bulunuyor.

İrticayla Mücadele Eylem Planı'nın altında ıslak imzası bulunduğu Adli Tıp ve Jandarma kriminal raporlarında belirtilen Kurmay Albay Dursun Çiçek şüpheliler arasında.

İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın Erzincan'da uygulamaya konulduğu iddia ediliyordu. 4'üncü Ergenekon iddianamesi olarak da nitelendirilen son iddianamenin İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı'ya teslim edilmesi bekleniyor. Çolakkadı'nın incelemesinin ardından iddianame mahkemeye gönderilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...