Davutoğlu, Annan ile görüştü

BM Suriye Özel Temsilcisi Annan, Suriye'ye yapacağı ziyaret öncesi Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nu telefonla arayarak son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

25.05.2012 - 23:38

Davutoğlu, Annan ile görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM ile Arap Birliği'nin Suriye özel temsilcisi Kofi Annan ile telefon görüşmesi yaptı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Annan, önümüzdeki günlerde Suriye'ye yapacağı ziyaret öncesi Davutoğlu'nu arayarak Suriye konusundaki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Annan, Davutoğlu'ndan arazideki durum hakkında değerlendirme isterken, Suriye'de bulunan BM gözlemcilerinin çalışmaları da ele alındı.

Davutoğlu ile Annan arasındaki telefon görüşmesinde ayrıca Annan'ın Suriye ziyareti öncesinde komşu ülkelerdeki, özellikle Lübnan'daki durumun gündeme geldiği öğrenildi.

Kofi Annan, özel temsilci atanmasından bu yana Suriye'ye sadece bir kez gitmişti. BM kaynakları, Annan'ın Suriye'yi ne zaman ziyaret edeceğinin kesinleşmediği açıklamıştı.

Annan Mart ayında Suriye'ye giderek Beşşar Esed ile görüşmüştü.

HULA'YA OPERASYON: 50 ÖLÜ
Öte yandan Suriye'den de şiddet haberleri gelmeye devam ediyor.

Son gelen bilgilere göre Esad'a bağlı birliklerin Humus'un Hula kasabasına düzenlediği operasyonda 10'u çocuk olmak üzere 50 kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...