Dedeman Suriye'de yasal yollara başvuracak

Dedeman, Suriye'de işlettiği otellerle ilgili taahhütlerin yerine gelmemesi nedeniyle yasal yollara başvuracak.

18.01.2012 - 11:29

Dedeman Suriye'de yasal yollara başvuracak

Dedeman Hotels & Resorts International, 2008 yılında ihaleyle kazandığı Dedeman Damascus, Dedeman Aleppo ve Dedeman Palmyra’nın işletme hakkı ile ilgili Suriye tarafından verilen taahhütlerin yerine getirilmemesi nedeniyle yasal yollara başvuracağını açıkladı.

Dedeman Hotels & Resorts International CEO’su Tamer Yürükoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "Suriye’nin kendi içinde yaşadığı politik gelişmeleri ticaret hayatına bu şekilde yansıtması üzüntü vericidir. Bu gelişmeler karşısında biz de yasal haklarımızı korumak için her türlü girişimde bulunacağız" dedi.

Açıklamada, Suriye Turizm Bakanlığı ile karşılıklı olarak imzalanan yönetim sözleşmesinde açık bir şekilde, mülk sahibi 'Suriye Turizm Bakanlığı' tarafından masrafları karşılanarak her 3 otelin de renovasyona tabi tutulması öngörüldüğü halde, bu yükümlülüğün Suriye Turizm Bakanlığı tarafından yerine getirilmediği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bugüne kadar Dedeman Turizm Yönetimi'nce maliyetleri üstlenilerek birçok kez renovasyon projeleri, tasarım ve sunumları yapılmış olup, Suriye Turizm Bakanlığı bu girişimler konusunda hiçbir olumlu yaklaşım göstermemiştir. Bunun yanı sıra 2009 yılında kendini gösteren ekonomik kriz ve geçtiğimiz yılın başından bu yana Suriye’de yaşanan siyasi gelişmelerin sebep olduğu istikrarsızlık nedeniyle, ihale aşamasında taahhüt edilen öngörülerin gerçekleştirilmesi de mümkün olamamıştır" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...