'Dedemin İnsanları'nda göç zamanı

Çağan Irmak'ın son filmi 'Dedemin İnsanları'nın göç sahneleri Gökçeada'da çekiliyor.

Haberler 09.06.2011 - 12:43

'Dedemin İnsanları'nda göç zamanı

Çağan Irmak’ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı 'Dedemin İnsanları' filminin çekimleri Gökçeada’da devam ediyor.

Gökçeada’da kurulan platoda, filmin, 1923 Türk-Yunan mübadelesi, göç sahneleri çekiliyor. Filmin bu sahnelerinde, Kosta Kortidis, Ezgi Bakışkan, Mihriban Er, Mert Fırat ve Ezgi Mola rol aldı.

Ayrıca yine Gökçeada’da çekilecek, filmin öyküsünün 90’lı yıllara uzanan bölümlerde, yönetmen Irmak, Atina Sanat Tiyatrosu başaktrisi Eirini İnglesi ile çalışıyor. İnglesi, 2004 yılında rol aldığı “NYFES” filmindeki performansıyla Selanik Film Festivalinde, en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. Bu sahnelerde, Eirini İnglesi ve Ushan Çakır birlikte rol alacaklar.

'Dedemin İnsanları' filminde ayrıca Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Mehmet Ali Kaptanlar, Sacide Taşaner, Ünal Silver, Serkan Genç, Yiğit Arı ve Durukan Çelikkaya da rol alıyor.

Filmin Girit’te başlayan ve Temmuz ayı sonunda tamamlanacak olan çekimleri, Gökçeada’nın ardından Milas, Bodrum ve Söke’de devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...