Dell’in iş amaçlı kullanıma yönelik PC serisinin güçlü yeni üyeleri olan ultra taşınabilir Latitude 13 ile çift çekirdekli mobil iş istasyonu Dell Precision M6500 piyasaya sunuldu.

Dell’in şık ve ultra ince “güzel”i Latitude 13, dünyanın 13 inç ekranlı en ince iş amaçlı laptopu. Uzaktan yönetilebilme, isteğe bağlı entegre Web kamera/mikrofon ve hareket halindeyken bağlanırlık gibi özelliklere sahip.

Cihaz, uzaktan bağlanma ve ağ güvenliğinde iddialı. Yarı iletken sürücüler (SSD), tüm diski şifreleme (FDE), Güvenilen Platform Modül (TPM) kontrolü ve Computrace yazılımı gibi özel olarak uyarlanmış çözümler taşıyor. Kısacası, çok gezen ve sürekli şirket ağına bağlanması gereken iş insanlarının çok işini yarayacak gibi.

Bluetooth, 802.11g/n kablosuz LAN, isteğe bağlı WWAN mobil geniş bant ve harici Blu-ray Disc ile 5’i bir arada medya kart okuyucu da özellikler arasında.

Dell’in “çirkin”i Precision M6500 ise, optimum bilgi işlem gücü sunmak için gelecek nesil Intel Core i7 ya da Core i5 çift çekirdekli işlemci taşıyor, 17 inç RGB LED ekrana sahip, opsiyonel RAID 5 ile üç adet dahili veri depolama ünitesi takma imkanı sunuyor. Sistem opsiyonel olarak sunulan USB 3.0, 3.2MP kamera ve Gobi 2.0 desteği ile genişletilebiliyor.