Doğum sırasında karnından gazlı bez çıktı

Bursa’da şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye giden ve erken doğum yapan kadının karnından, 4 yıl önce geçirdiği ameliyatta unutulan gazlı bez çıktı.

17.05.2012 - 14:04

Doğum sırasında karnından gazlı bez çıktı

Antalya’da yaşayan 33 yaşındaki Havva Dursun, 4 yıl önce şiddetli karın ağrısı nedeniyle Antalya Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildi.

Daha sonra eşiyle birlikte Bursa’ya taşınan Havva Dursun, ameliyattan 4 yıl sonra hamile kaldı.

Hamileliğinin dördüncü ayında şiddetli karın ağrıları çektiği için doktora giden Dursun’a fıtık teşhisi konuldu. Ancak Hava Dursun, hamile olduğunu ve bebeğine zarar verebileceğini söyleyerek ameliyatı kabul etmedi.

8'inci ayında ağrılarının artması üzerine Şevket Yılmaz Kadın Doğum Hastanesi’ne başvuran Hava Dursun’u sezaryenle ameliyat eden doktorlar, kadının karnında bir kitle olduğunu fark etti.

Şiddetli ağrıların nedeni olduğu tahmin edilen ve patolojiye gönderilen kitlenin dört yıl öce gerçekleştirilen ameliyatta unutulan gazlı bez olduğu anlaşıldı.

Doğumun ardından bir ay kuvözde kalan ve şimdi 9 aylık olan 'Ecrin' adı verilen kız bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

DOKTORA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Olayın ardından eşi 36 yaşındaki Fehmi Dursun ile adliyeye gelen Hava Dursun, Antalya’da ameliyatı gerçekleştiren ve karnında gazlı bez unuttuğunu iddia ettiği doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

Büyük şok yaşadığını belirten Hava Dursun, " Maddi ve manevi olarak çok yıprandık. İnsan hayatı bu kadar kolay değil. Ben hakkımı sonuna kadar arayacağım."dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...