'Doktor ihmali öldürdü' iddiası

Adana'da sağlık ocağında tedavi olduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden kadının ölümü şüpheli bulundu.

Anadolu Ajansı 11.04.2011 - 19:42

Şakirpaşa Mahallesi'nde oturan Şengül Biçer (69), kızı Pınar ile boğaz ağrısı ve enfeksiyon şikayetiyle Berker Gülaçtı Aile Sağlığı Merkezine gitti.

Dr. Efkan S. tarafından iğne tedavisi yapılan Biçer, durumu aniden ağırlaşınca, ambulansla Adana Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Biçer, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Biçer'in ölümü, şüpheli bulununca savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Hastane önünde gözyaşlarına hakim olamayan kızı Pınar Biçer ve yakınları, Şengül Biçer'in yanlış tedavi sonucu öldüğünü iddia etti.

Pınar Biçer, annesinin alerjik reaksiyon gösterebileceği gerekçesiyle iğne vurulmak istemediğini, ancak, doktorun ısrar ettiğini ileri sürdü.

"İLAÇ BANA DOKUNUYOR"
Biçer, doktorlardan şikayetçi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: ''Annem bademciklerinin şiştiğini çok ağrıdığını söyledi. Doktor o zaman ilaç yazayım dedim. Annem de 'ilaç bana dokunuyor ben ilaç kullanmak istemiyorum. Bademciklerimden dolayı ilaç yaramıyor. Alerji testi yaptırdım antibiyotik bana yaramıyor' dedi.

Doktor da 'Tamam o zaman size antibiyotiğin iğnesini yazalım' dedi. Eczaneye gidip alıp tekrar sağlık ocağına geldik. Annem hemşirenin yanına giderek 'bu iğne bana dokunuyor bunu vurulmamda bir sakınca var mı?' dedi.

Hemşire de 'yok yok bir sakınca yok doktor vermişse bir şey olmaz' dedi. Kapıdan dışarı çıktık annem zehirleniyorum diye bağırmaya başladı. Kalp masajına başladılar ama, annemin eli yüzü mosmor olmuştu.''

DOKTOR İDDİALARI KABUL ETMEDİ
Kızının ifadesi doğrultusunda Dr. Efkan S. ile iğneyi yapan hemşirenin ifadesine başvuruldu. Dr. Efkan S'nin iddiaları kabul etmeyerek, ''Ben hap vermek istedim, ancak, kendisi iğne olmak için ısrar etti'' diye kendisini savunduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...