Dolandırıcılar birbirlerini dolandırdı

İzmir’de yaşayan bir vatandaşı telefonla arayarak kendini bankacı olarak tanıtan 6 dolandırıcı, Kağıthane’deki bir bankadan vatandaşın üzerine 94 bin 500 lira kredi çekti. Bankaya giderek paraları çeken dolandırıcılardan biri fazla pay almak için diğer 2 suç ortağı tarafından polis süsü verilerek kaçırıldı. Dolandırıcıların birbirini dolandırdığı olayda polis ekipleri şahısları 24 saat geçmeden yakaladı.

İHA 22.11.2019 - 20:44

Dolandırıcılar birbirlerini dolandırdı

İzmir Kağıthane Çeliktepe Mahallesi’nde meydana geldi. 6 dolandırıcı, İzmir’de yaşayan İsmail U.’yu arayarak kendilerini bankacı olarak tanıttı. İsmail U.’ya, “Hesaplarınıza para aktarımı yapacağız, banka aidatlarının ücretini geri vereceğiz” diyen dolandırıcılar, banka bilgilerini aldıkları adamın adına 94 bin 500 lira kredi çekti. Dolandırıcılar ardından sabah saatlerinde parayı çekmek için bankaya gitti. Ancak dolandırıcılardan biri paraları alıp kaçmak için 2 suç ortağıyla beraber plan yaptı.

DOLANDIRICILAR SUÇ ORTAKLARINI DOLANDIRDI

Paranın tamamını alarak 3’ü arasında bölüştürmek isteyen dolandırıcılar, diğer 2 arkadaşına bankaya gidip parayı çektikten sonra kendinize polis süsü vererek beni kaçırın dedi. Planı kabul eden diğer 2 dolandırıcı, dolandırıcı bankadan çıktıktan sonra çakarlı otomobildeki dolandırıcılardan biri onu sözde kaçırıyormuş gibi zorla araca bindirdi. Dışarıda bekleyen ve plandan haberi olmayan diğer 3 dolandırıcı ise ne olduğunu anlamayarak aracın peşinden koştu.

POLİS KAÇIRMA ANONSUNDAN YOLA ÇIKIP 24 SAAT GEÇMEDEN YAKALADI

Olayın ardından vatandaşların “adam kaçırıldı” ihbarı üzerine olay yerine Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sevk edildi. Yapılan fiziki ve kamera takibi sonucunda olayın telefon dolandırıcılığı olduğu tespit edildi. Kağıthane Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmada, 5 dolandırıcı Eyüpsultan Göktürk Mahallesi’ndeki evlerinde, 1’i ise Sarıyer Armutlu Mahallesi’nde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete götürülen dolandırıcılar ifadeleri alınarak sorgulandı. Diğer 2 arkadaşıyla plan yaparak diğerlerini dolandıran Berk E. ise suçunu itiraf etti.

DOLANDIRILDIKLARINI POLİS MERKEZİNDE ÖĞRENDİLER

Öte yandan emniyete götürülen 6 dolandırıcıdan plan dışı bırakılan 3 kişi, suç ortakları tarafından dolandırıldıklarını polis merkezinde öğrendi. Emniyette işlemleri tamamlanan dolandırıcılar Berk E, Enes O.F, Hasan Ö, Civan E, D.D.S ve İsmail Can Ş. adliyeye sevk edildi. Mağdur İsmail U.’nun hesabındaki 20 bin liraya ise İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bloke konuldu.

Sayfa Yükleniyor...