Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti Zeytinburnu Teşkilatı 4. Olağan Kongresinde konuştu.

Gündeminde CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu olan Bağış, Anayasa Mahkemesi'nin anamuhalefet partisine verdiği para cezasına da değindi.

''Atatürk'ten sonra, millete efendiliği değil hizmetkarlığı kendine şiar edinmiş bir Genel Başkan'la çalışıyoruz. Bundan büyük bir mutluluk olabilir mi?" diyen Bağış şunları söyledi:

"Bizim Genel Başkanımız kendisini milletine tamamen adamışken, karşımızda 'Somali'ye gidiyorum' deyip Kenya'ya giden, trafiğe ters yönden giden, yürüyen merdiveni bile şaşıran, kendi Büyükşehir Başkan adaylığı sırasında yaşadığı ilçenin adını karıştırıp Kağıthane'ye Kağıttepe diyen ve kendi teşkilatı tarafından altı oyulan bir muhalefet lideriyle siyaset yapıyoruz. Allah başımızdan eksik etmesin.

Baykal giderken üzülmüştük, 'daha iyisini nereden bulacağız' diye. Ama sağolsun CHP'liler bize daha iyisini nasip ettiler. Bir yandan kendileri her türlü iftirayla AK Parti'ye hücum ederken, seçim döneminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında bir sürü ithamlar ortaya attılar. Ak Parti'lilerin yüzü ak. Dün Anayasa Mahkemesi, Sayın 'çakma Gandi' ve arkadaşlarına para cezası verdi. Niye? Anayasa mahkemesini boş işlerle oyalama ve kötü niyetli olmak suçundan dolayı CHP para cezası aldı. Bu ayıp da onlara yeter."