Emre Arolat'ın 'An'ları

Emre Arolat Architects’in sergisi “An/Moment” Tophane-i Amire’de sanatseverleri bekliyor...

Haberler 21.03.2011 - 12:16

Emre Arolat'ın 'An'ları

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Emre Arolat’a verdiği “Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü”ne paralel olarak düzenlenen 'An/Moment' sergisi, Tophane-i Amire’de açıldı. EAA’nın “şimdiki zaman”ından bir kesit niteliği taşıyan sergi, yakın zamana dair üretimlerine yer veriyor.

Bilindik retrospektif mimarlık sergilerinin aksine henüz geçmişte kalmamış, dolayısıyla mesafe kazanılmamış, ofisin halen uğraşmakta olduğu yakın zamana dair üretimin yer aldığı “An/Moment” sergisinde, EAA’nın gündemindeki projeler, konular, olaylar, kişiler; üzerinde oynama yapılmamış gerçek dökümanlarıyla yer buluyor, ofisin “yakın geçmiş zaman”a dair belleğini görünür ve içinde dolaşılabilir kılıyor.

EAA’nın 2010 yılında aldığı 18 ayrı ödül ve Ağa Han Mimarlık Ödülü içerisinden EAA’nın ödül kurumuyla ilişkisi, EAA’daki ofis yaşamı, proje sürecinde üreyen/üretilen dökümanlar, eskiz defterleri, kişisel notlar ve video kayıtları ile zenginleşen sergi, tamamlanmış bütünsel bir anlatıdan ziyade fragmanlarda oluşan yapısıyla izleyiciyi içine çekiyor ve serginin parçası haline getiriyor. “An/Moment” sergisi 25 Mart' kadar izlenebilir.

Sayfa Yükleniyor...