Engelli kadının akülü sandalyesi çalındı

Kütahya'da bedensel engelli kadının, yardım için gıda paketi götürdüğü yaşlı kişinin evinin önüne bıraktığı akülü tekerlekli sandalyesi çalındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.11.2016 - 13:10 | Son Güncelleme : 01.11.2016 - 13:15

Engelli kadının akülü sandalyesi çalındı

Kütahya'nın Mecidiye Mahallesi'nde yalnız yaşayan yaşlı kadına yardım için arkadaşıyla gıda paketi götüren bedensel engelli Hava Özkul (30), akülü tekerlekli sandalyesini evin önüne bıraktı.

Gıda paketlerini teslim ettikten bir süre sonra evden çıkan Özkul, tekerlekli sandalyesinin bıraktığı yerde olmadığını gördü.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, tekerlekli sandalyeyi çalan şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Özkul, 2009 yılından beri akülü tekerlekli sandalye ile ulaşımını sağlayabildiğini söyledi.

"Akülü sandalyem elim ve ayağım" diyen Özkul, şunları kaydetti:

"Bu akülü sandalye 6 ay önce bir hayırsever tarafından hediye edilmişti. Bugün, benim gibi engelli olan ağabeyimin akülü sandalyesi ile işe gidip gelebildim. Ağabeyim bu yüzden evden çıkamadı. Çok mağdurum. Akülü sandalyemi çalana sesleniyorum, 'Kardeşim, yakalanma korkun varsa sandalyemi bir yere bırak ve git. Vicdanlı ol'. Vatandaşlarımız da eğer bununla ilgili bir bilgi edinirlerse bize veya polise ulaşsın."

Sayfa Yükleniyor...