Erdoğan açılımı anlatacak!

TBMM'de bugün demokratik açılım konuşulacak. Gergin geçen öngörüşmelerin ardından, Başbakan Erdoğan'ın genel görüşmelerde olumlu mesajlar vermesi beklenirken, muhalefetin tavrının da belirleyici olacağı kaydediliyor.

NTV Haber 12.11.2009 - 23:09

Erdoğan açılımı anlatacak!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki konuşmasına dün Başbakanlık Resmi Konutu'nda hazırlandı.


Sabah saatlerinde başlayan trafikte, MGK'ya katılan bakanlar, genel başkan yardımcıları ve grup başkanvekilleri boy gösterdi.

4.5 saatlik ilk çalışma turunun ardından verilen ara ve Erdoğan'ın özel görüşmeleri sonrası, mesaiye devam edildi.

TBMM'de saat 13.00'te başlayacak oturumda, ilk olarak İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ardından Ömer Çelik ve son olarak da Başbakan Erdoğan'ın söz alması bekleniyor.

Türkiye genelindeki gezisini ilk durağı niteliğindeki Düzce ve Adıyaman gezilerini iptal eden Erdoğan'ın, Meclis'te olumlu mesajlar vermesi ve dağdan inişlere yönelik çağrı yapması bekleniyor.

Genel görüşmeler öncesi olumlu havanın estiği AKP cephesinde, muhalefetin tavrına göre de taktik değiştirilebileceği de ifade edilirken, yapılacak eleştirilerin ve Genel Kurul'daki havanın, verilecek mesajları belirleyeceği kaydediliyor.

Öte yandan Başbakan Erdoğan, genel görüşme nedeniyle iptal ettiği yurt gezilerinin ilkini Malatya'ya gerçekleştirecek. Demokratik açılımla ilgili İlk mesajlarını burada verecek olan Erdoğan, pazar günü de İzmir'de olacak.

AKP'de 81 il için 40 isim belirlenirken, bu gezilerde demokratrik açılım için halktan destek istenecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...