İlişkili Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale'de toplu açılış töreninde konuştu.

Muhalefeti eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Benim Türkiye'yi karış karış dolaşmamdan her fırsatta rahatsız oluyorlar. YSK'ya durmadan gidiyorlar. Nereye giderseniz gidin bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız'' şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Bana tarafsızlıktan bahsediyorlar. Partilere eşit mesafedeyim ama her aslanın gönlünde bir aslan yatıyor. Benim de yatıyor. Ben milletin tarafındayım. Yapılan yanlışları, aldatmaları gördüğüm zaman uyarmak görevim. 

Benim Türkiye'yi karış karış dolaşmamdan her fırsatta rahatsız oluyorlar. Cumhur ile başkanın buluşmasından, kucaklaşmasından niye rahatsız oluyorsunuz? YSK'ya durmadan gidiyorlar. Nereye giderseniz gidin bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız. Anayasa, cumhurbaşkanının çalışmasını belirlemiş ve bu konuda halkıyla beraber olmak onun en önemli görevidir. Hiç endişeniz olmasın, biz dik duracağız, dikleşmeyeceğiz ama eğilmek asla. Biz sadece Allah'ın huzurunda eğiliriz. Başka bir yerde asla.

Bölücü terör örgütü ve Paralel örgüt bir olmuşlar, önlerine muhalefet partilerini katmışlar gidiyorlar. Nereye, Eski Türkiye'yi ihya etmeye. Hani şu 70'lerin, 90'ların Türkiyesi var ya, hani şu kardeşin kardeşe düşman edildiği Türkiye var ya. Bunlar milleti parçaladılar. Bunlar bu milletin evlatlarını birbirine düşürdüler. Şu yoksulluğun, geri kalmışlığın, yokluğun Türkiyesi var ya ona gitmek istiyorlar.''