Erdoğan: Durup dururken kimse alınmadı

Başbakan Erdoğan, BDP Genel Başkanı’nın KCK operasyonları ilgili sözleri üzerine, ''Yargı böyle bir talimat verdiyse bu talimatın gereğini yürütme yerine getirmek durumundadır. Durup dururken yoldan geçen birini almıyorlar'' diye konuştu.

01.10.2010 - 21:26

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’in 23. dönem 5. yasama yılı dolayısıyla TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in verdiği resepsiyona katıldı.


Erdoğan, resepsiyondan ayrılırken karşılaştığı BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın KCK operasyonları kapsamında yapılan tutuklamalarla ilgili sözleri üzerine, ''Böyle bir operasyon eğer varsa yargı böyle bir talimat verdiyse bu talimatın gereğini yürütme yerine getirmek durumundadır. Durup dururken yoldan geçen birini almıyorlar'' diye konuştu.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Hiçbir zaman yasama, yürütme, yargı noktasında bir defa faaliyet alanları birbirine karıştırılmamalıdır. Ve hiçbir yerde suçsuz olan bir kişinin tutuklanması, gözaltına alınması bundan sonra yargılanma süreci, bunlara hoşgörüyle bakmak mümkün değil. Geciken adalet noktasındaki tavır zaten belli bir tavırdır. Hiç kimse geciken adaleti savunamaz. Öyle dosyalar varki 18-20 sene süren dosyalar var halen neticeye bağlanmamış. Ama oturulur konuşulur bu sürecin kısaltılması için neler yapılır bunların üzerinde durulabilir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...