'Erdoğan, hiçbir zaman başkan olamayacaksın'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a, "Hiçbir zaman bu ülkede başkan olamayacaksın" diye seslendi.

Anadolu Ajansı 05.05.2013 - 13:44

'Erdoğan, hiçbir zaman başkan olamayacaksın'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Düzlerçamı'nda düzenlenen Yörük Şenliği'ne katıldı.

Burada konuşan Kılıçdaroğlu, bazı kesimlerin "T.C."yi tabelalardan silmeye çalıştığını, son yurtsever öldürülmedikçe, susturulmadıkça kimsenin "T.C"yi tabelalardan kaldıramayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, daha demokratik, daha özgür ve sivil bir anayasa yapılması için masaya oturduklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Her yurttaşımız düşüncesini özgürce dile getirsin, birbirimizi kaynaştıran bir anayasamız olsun elbette istiyoruz ama masaya oturduk, tam işin yarısında başkanlık sistemini getirdiler. Neymiş, birileri başkan olacakmış. Buradan, Yörük obasından sesleniyorum: Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir zaman sen bu ülkede başkan olamayacaksın. Bunu öğrendiler, baktılar ki CHP engel oluyor, CHP demokrasiyi istiyor, CHP insanların düşüncelerini özgürce dile getirmesini istiyor, soluğu İmralı'da aldılar. Şimdi başkanlık sistemi için oradan destek istiyorlar. Kimden güç alırsan al, bu ülkenin yurtseverleri asla ve asla ülkenin parçalanmasına izin vermeyecektir."

'PAZARLIK YAPAN ALÇAKTIR'
Türkiye'nin birliği ve bütünlüğünün asla pazarlık konusu yapılamayacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, hem masaya oturup pazarlıklar yapıldığını hem de "biz pazarlık yapmadık, yapan şerefsizdir" denildiğini ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu, "Aynı şeyi söylüyorum; vatandaşı bir tarafa bırakıp terör örgütüyle pazarlık yapan alçaktır, şerefsizdir. Yalancıdan başbakan olmaz, başbakan halkına doğruları söyler" dedi.

Türk vatandaşının barış konusunda akil adamlara ihtiyacı bulunmadığını, çünkü Türk milletinin barışa karşı olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Sen milletin karşısına çıkacaksın, bırak akil adamları. Çık milletin karşısına ne pazarlıklar yaptığını anlat" diye konuştu.

Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü için yeniden ulusal kurtuluş hareketinin başlatılması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, Türk halkının bağımsızlığını kan ve göz yaşıyla kurduğunu, kan ve gözyaşı ile kurulan bir devletin pazarlık konusu yapılamayacağını, bunu şiddetle reddedeceklerini kaydetti.

Kılıçdaroğlu, "Masaya oturmuş pazarlık yapıyor. Masanın bir ucunda oturan kişi Recep Tayyip Erdoğan, diğer ucunda oturan kişi Abdullah Öcalan, bunu herkesin bilmesini isterim" dedi.

'2B'LER ANANIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELAL'
Akdeniz'de, Ege'de, Karadeniz'de, İstanbul'da insanların babasından, dedesinden kalan toprakların 2B arazisi diye yeniden satılmaya çalışıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, "Size sözüm var, bu topraklar size ananızın ak sütü gibi helal olacak ve biz vereceğiz" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...