Erdoğan: İninize gireceğiz

Başbakan Erdoğan, yolsuzluk operasyonuna ilişkin yaptığı değerlendirmede 'devlet içinde paralel yapılara' müsaade etmeyeceklerini söyledi ve "İninize gireceğiz, didik didik edeceğiz" dedi.

Haberler 21.12.2013 - 23:27

Erdoğan: İninize gireceğiz

Ordu'da toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hükümet olarak yolsuzlukları hoş görmediklerini ifade eden Erdoğan, operasyonu komplo olarak nitelendirdi.

"Ortada çok açık bir ihanet var" diyen Erdoğan, "Biz bu ihanetin, bu ajanlık faaliyetinin hesabını hukuk yoluyla, sandık yoluyla soracağız" dedi.

Erdoğan, devlet içinde paralel bir yapının olamayacağını belirterek şöyle devam etti:

"Ne yaparsanız yapın, bu dine zerre kadar zarar veremeyeceksiniz. Bu din azizdir, kitabımız korunmuştur. Bu alçaklıkları yapanları, bunlara sahip çıkanları, bunlara kol kanat gerenleri, tek tek bulacak hukuk önüne çıkaracağız.

Devlette parellel bir yapı olamaz, paralel bir yapı kurmak isteyenler, devletin kurumları içerisine sinenler şunu bilesiniz ki istediğiniz kadar oralara yerleşin, ininize gireceğiz, ininize, didik didik edeceğiz ve devletin içindeki bu örgütleri teşhir edeceğiz.

Bugüne kadar çetelerle nasıl mücadele ettiysek, uluslararası merkezlerin taşeronu örgütleriyle de aynı şekilde mücadele edeceğiz."

SAVCI VE POLİSE TEPKİ
Soruşturmayı yürüten savcı ve polislere de tepki gösteren Erdoğan, operasyona ilişkin medyaya yansıyan bir fotoğrafa ilişkin "20 kişiyle bir evi basacaksınız. Külhanbeyi gibi oturup elinize tespih alacaksınız. Buna sabretmeyiz, kabul etmeyiz. Yasalarda ne gerekiyorsa haddini bildiririz" değerlendirmesini yaptı.

'BU AHLAKSIZLIKTIR'
Erdoğan, internette dolaşan bazı görüntülere ilişkin ise şunları söyledi:

"Benim Genel Başkan Yardımcımla ilgili, son derece iffetli bir insanla ilgili ahlaksız bir filmden kare alıyorlar, onu servis ediyorlar. Bu alçaklıktır, bu şerefsizliktir, bu namuzsuzluktur, ahlaksızlıkdır, hem 'dindarım' diyeceksin, hem de gözünü kırpmadan, üstelik de en iğrenç biçimde masum insanlara iftira atacaksın, yazıklar olsun."

Sayfa Yükleniyor...