Erdoğan: Milli irade 'İstikrardan başka çare yok' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Haberler 02.11.2015 - 08:48 | Son Güncelleme : 02.11.2015 - 08:57

Erdoğan: Milli irade 'İstikrardan başka çare yok' dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp Sultan camiinde sabah namazının ardından Eyüp Sultan Türbesi'ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Milli irade dün 1 Kasım itibarıyla istikrardan yana tecelli etti ve o kısa süreli gelişmeler milli iradeye 'İstikrardan başka çıkış yok' dedi, böyle bir karar vermeyi ortaya koydu. Şu anda çıkan neticenin ülkemiz, milletimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbim'den niyaz ediyorum.

Milletimden de en büyük istirhamım şudur, bir olalım, iri olalım, kardeş olalım, hep birlikte inşallah olalım. Ülkemize en doğudan en batıya, en kuzeyden en güneye sahip olmadığımız sürece üzerimizde çok büyük oyunlar oynandığını görüyorsunuz. Her zaman bir şey söyledim, 'tek millet' dedim, 'tek bayrak' dedim, 'tek vatan' dedim, 'tek devlet' dedim. Bu dört tane başlık, bizim için adeta olmazsa olmazdır. Yani bizim bu dört başlığı çok zenginleştirmemiz lazım, güçlendirmemiz lazım ve üzerimizde oynanan oyunlara da buna sahiplenerek cevap vermemiz lazım.

Milletime şükranlarımı ifade ediyorum.

Acaba dünya medyası niçin bizim ülkemizle bu kadar ilgilenirken kendi ülkeleriyle ilgilenmiyorlar niye milli iradeye saygı duymuyorlar manidar olan budur.

Sayfa Yükleniyor...