Erdoğan: Öbür yanağımızı çevirmeyiz

Meclis'teki kavga nedeniyle muhalefete tepki gösteren Başbakan Erdoğan, “çirkin tartışma”nın içinde olmayacaklarını söyledi. Erdoğan, “Ama bir yanağımıza vurana öbür yanağımızı da uzatmayız” dedi.

Anadolu Ajansı 07.02.2010 - 18:56

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Özel Hastanesi'nin açılışında yaptığı konuşmada yine muhalefete yüklendi.

Erdoğan, şunları söyledi: ''Biz, Ankara'daki o çirkin tartışmaların içinde yokuz. Ama bir yanağımıza vurana da öbür yanağımızı uzatanlardan olamayız. Biz sonu gelmeyen tartışmalara, millete en küçük faydası olmayan gerilimlere takılıp kalmıyoruz.

Her ilimizi dünyayla rekabet edebilecek kentlere dönüştürme mücadelesi veriyoruz. Bunu çekemeyenler, bunu hazmedemeyenler, millete yapılan hizmeti içine sindiremeyenler, bizim hizmet şevkimizi kırmak için her türlü çirkin eylemin içine giriyor.

Türkiye için, hiçbir vizyonu olmayanlar, Türkiye'ye hiçbir ufuk çizemeyenler, milletle aynı dili konuşamayanlar, önümüzü kesmek için her türlü tahrike başvuruyor. Geçmişinde Türkiye için hiçbir eseri olmayanlar, geleceğe ilişkin en küçük bir planı, projesi olmayanlar, bizi de o kendi kısır siyasetlerine çekmek, bizi de o kendi dipsiz kuyularında oyalamak istiyorlar.''

Onlar seviyesiz bir üslup, yıkıcı, tahrip edici bir tavır içinde olacaklar, biz yapıcı üslup kullanacak, milletimizin diliyle konuşacak, milletimiz için eser üreteceğiz.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...