NTV

Erdoğan, TÜSİAD'ı kabul etti

Anadolu Ajansı

Türkiye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) heyeti ile yaptığı görüşmede, ekonomi ve yatırım ortamı, AB ve Gümrük Birliği, uluslararası ilişkiler, sanayi 4.0, dijital dönüşüm, eğitim ve gençlik konularının ele alındığı bildirildi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu'nun göreve başlamasının ardından gerçekleşen ilk buluşma, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekomomi danışmanlarının da katılımıyla toplam bir buçuk saat sürdü.

TÜSİAD
'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Erdoğan, Erol Bilecik başkanlığındaki TÜSİAD heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Heyet, ekonomi ve yatırım ortamı, AB ve Gümrük Birliği, uluslararası ilişkiler, sanayi 4.0, dijital dönüşüm, eğitim ve gençlik konularında Türk iş dünyasının görüşlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu ve bu konular hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik, "Ülkemizin yatırım ortamı ve küresel rekabet gücü açısından büyük önem içeren bu alanlarda kamu ile özel sektör arasındaki görüşmelerin, ortak çalışmaların ve etkinliklerin daha da yoğunlaşacağı bir döneme girdik" ifadesini kullandı.

ETİKETLER