Erdoğan: Yavru Esad aynı yolda

Başbakan Erdoğan partisinin Kocaeli 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada Suriye'de yaşanan olaylara değindi. Baba Esad döneminden örnekler veren Erdoğan, "Yavru Esad aynı yolda ilerliyor" diye konuştu.

14.07.2012 - 20:43

Erdoğan: Yavru Esad aynı yolda

Başbakan Erdoğan, Suriye'den gelen son katliam haberlerini değerlendirdi.

Eski Suriye Devlet başkanı Hazıf Esad döneminde yaşananları hatırlatan Erdoğan, "Yavru Esad, babasıyla aynı yolda yürüyor" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı AK Parti Kocaeli 4. Olağan Kongresi'nde bir konuşma yaptı.

Erdoğan konuşmasının büyük bir bölümünü Suriye'deki şiddet olaylarına ayırdı.

Suriye artık için sözün bittiğini belirten Erdoğan, "Bu alçakça katliamlar, bu soykırım girişimleri, bu insanlık dışı vahşet, artık gitmekte olan bir rejimin ayak seslerinden başka bir şey değildir" dedi.

Suriye'de 1982 yılında yine Hama kentinde 40 binden fazla insanın öldürüldüğünü belirten Erdoğan, 'Baba Esed yaptı bunu, şimdi de yavru Esed aynı yolda yürüyor'' dedi.

Erdoğan, özetle şunları söyledi:

''Suriye için artık söz bitmiştir. Bu alçakça katliamlar, bu soykırım girişimleri, bu insanlık dışı vahşet, artık gitmekte olan bir rejimin ayak seslerinden başka bir şey değildir.

Biz bu sahnenin benzerini Irak'ta, Saddam rejiminde gördük. Biz bu sahnenin benzerini, Libya'da, Kaddafi rejiminde gördük. Biz bu sahnenin benzerini, Mısır'da, Mübarek rejiminde gördük.

Kendi hırsı, kendi koltuğu, kendi ikbali ve istikbali için, halkına silah çevirenler, halkına helikopterlerden bomba yağdıranlar sadece ve sadece kendi sonlarını hazırlarlar. Bütün diktatörler korkaktır.

Bütün diktatörler zalimdir. Bütün diktatörler, ülkelerinin düşmanlarından değil, kendi halklarından çekinirler.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...